MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Dzień Taksówkarza 2024. Zobacz najlepsze MEMY i teksty nt. kierowców taksówek. Zapnij pasy!

PLanR
Opracowanie:
Dziś świętujemy kolejny nietypowy dzień - Dzień Taksówkarza. Kierowca taksówki to dość specyficzny zawód. NA pewno każdy z nas kiedyś korzystał z usług taksówkarza i zna pewnie kilka ciekawych sytuacji z tym związanych. Sprawdziliśmy co zabawnego na ten temat wymyślili internauci.

Dzień Taksówkarza

Dzień Taksówkarza jest obchodzony w wielu krajach, mimo że nie jest usankcjonowany międzynarodowo. Samo słowa „taxi” nie dotyczy przewozu osób, ale listów. Pochodzi od nazwiska Franza von Taxis, założyciela pierwszego systemu pocztowego na kontynencie europejskim.

Zabawne teksty i rysunki na temat taksówkarzy:

Taksówki w Polsce

W Polsce taksówki pojawiły się na przełomie XIX i XX wieku i na początku obsługiwały największe miasta. W tamtych czasach tego typu usługi były uważane za spory kaprys bogatych ludzi. W 1903r. towarzystwo Eksploatacji Samochodów opracowało regulamin taksówek, które mogą jednocześnie przewozić maksymalnie trzech pasażerów. Współcześnie, taksówkarz może zabrać tyle osób, ile jest wskazanych w dowodzie rejestracyjnym auta.

Zawód taksówkarz

Wykonywanie zawodu taksówkarza jest regulowane przepisami, zgodnie z którymi, aby legalnie pełnić ten zawód należy posiadać ogólne kwalifikacje zdrowotne oraz pozytywnie przejść badania psychotechniczne. Taksówkarz prowadzi zazwyczaj jednoosobową działalność i pojazd, którym się posługuje musi spełniać określone wymogi techniczne.

Kierowca TAXI - zawód ryzykowny

Zawód taksówkarza wiąże się z pewnym niebezpieczeństwem, gdyż – zwłaszcza w nocy – trafiają się osoby nietrzeźwe, które mogą przejawiać różne dziwne, a wręcz agresywne działania właśnie „pod wpływem”. Niestety, w obecnych czasach i związaną z tym dużą nieprzewidywalnością samych pasażerów, kierowcy muszą być przygotowani na każdą okoliczność.

Niewiele osób wie, że istnieją pewne niepisane zasady w świecie taksówkarskim:

  • Taksówkarz nie ma prawa rozmawiać z klientami, a dokładnie mówiąc – wtrącać się w rozmowy klientów.
  • Nie powinien także rozmawiać przez telefon ani słuchać muzyki, chyba, że na wyraźne życzenie klienta.
  • Taksówka powinna podjechać jak najbliżej się da docelowego miejsca. Natomiast, sam wybór trasy dojazdu zależy tylko i wyłącznie od samego kierowcy, o ile pasażer wyraźnie nie zażyczy sobie konkretnej trasy.
  • Taksówka powinna mieć widoczną nazwę sieci przewozowej oraz taksometr, żeby klient mógł na bieżąco śledzić koszt przejazdu.

Zabawne teksty i rysunki na temat taksówkarzy:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Q&A FABIJANSKI

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna