Dzieniszewska numerem "1"

Edyta Dzieniszewska (Sparta Augustów) dopłynęła do pierwszego miejsca w 60. Plebiscycie "Gazety Współczesnej” ARCHIWUM PRYWATNE
Edyta Dzieniszewska głosami naszych Czytelników została Najpopularniejszym Sportowcem Województwa Podlaskiego w 2014 roku w 60. Plebiscycie "Gazety Współczesnej".

Kajakarka Sparty Augustów na plebiscytowym podium wyprzedziła w ostatnim dniu głosowania siatkarza Ślepska Suwałki Wojciecha Winnika oraz kolejnego przedstawiciela kajakarstwa z naszego regionu Rafała Rosolskiego z UKS Dojlidy Białystok.

Dzieniszewska kilkakrotnie znajdowała się na listach kandydatów naszego plebiscytu w latach ubiegłych, ale jeszcze nigdy nie była w ostatecznej klasyfikacji tak wysoko, ba na pierwszym miejscu!

Kajakarka Sparty miała niezwykle udany 2014 rok. Największym osiągnięciem augustowianki, podopiecznej trenera Jerzego Grąbczewskiego, były dwa medale wywalczone podczas mistrzostw świata w Moskwie. Przede wszystkim najcenniejszy był medal srebrny w olimpijskiej konkurencji K4 na 500 metrów. Dzieniszewska płynęła w osadzie razem z Martą Walczykiewicz, Koroliną Naj i Beatą Mikołajczyk.

Drugim medalem było złoto, ale w sprinterskiej sztafecie na 200 metrów. Jej partnerkami w tej konkurencji obok Naj, Walczykiewicz była Ewelina Wojnarowska.

W mistrzostwach Europy Dzieniszewskiej niewiele brakowało do kolejnego medalu. Płynąc z Anną Włosik z KKW Kraków zajęła, tak nielubiane przez sportowców, 4. miejsce w K2 na 1000 metrów. W mistrzostwach Polski Edyta Dzieniszewska na 1000 metrów w K1 została wicemistrzynią kraju.

Ponadto augustowianka udanie startowała w zawodach z cyklu Pucharu Świata. W Mediolanie płynąc w K2 na 500 metrów zajęła 2. miejsce. W Racicach płynąc w osadzie K4 na500 metrów była już pierwsza.

Na drugim miejscu 60. Plebiscytu "Gazety Współczesnej" uplasował się czołowy siatkarz pierwszoligowego zespołu Ślepska Suwałki Wojciech Winnik. Najlepszy zawodnik swojej drużyny do ostatniej godziny sms-owego głosowania rywalizował wśród kibiców o palmę pierwszeństwa z Dzieniszewską. Ostatecznie przegrał różnicą 684 punktów.

Trzecie miejsce zajął kajakarz Dojlid Białystok, przedstawiciel "młodej fali" Rafał Rosolski. W młodzieżowych mistrzostwach świata (do lat 23) w węgierskim Szeged białostoczanin w K1 na 1000 metrów zdobył brązowy medal.

Uroczyste podsumowanie plebiscytu odbędzie się na Gali Sportu 6 lutego.