Dziesięć medali dla białostockich klubów w mistrzostwach Polski

facebook Rafał Rosolski
Białostockie kluby wywalczyły w sumie dziesięć medali w mistrzostwach Polski w kajakarstwie, które były rozegrane w Poznaniu. Jeden krążek dla Sparty Augustów.

Z pokaźnym dorobkiem z Poznania wrócili kajakarze białostockich Dojlid. W sumie sześć razy stawali na podium, a cztery medale były udziałem Rafała Rosolskiego. Był on bezkonkurencyjny w swojej koronnej konkurencji K 1 1000 metrów oraz w K 1 5000 metrów. Ponadto Rosolski, wraz z Pawłem Florczakiem, wygrał w konkurencji K 2 1000 metrów, a w osadzie z Piotrem Siemionowskim był drugi w K 2 500 metrów.

Zawodnicy Dojlid stanęli także na podium konkurencji, która pierwszy raz była rozgrywana w mistrzostwach Polski – MIX K 200 metrów. Trzecie miejsce zajęli Sandra Skowrońska i Piotr Siemionowski. Siemionowski był jeszcze trzeci w K 1 200 metrów.

Cztery medale zdobyła Sylwia Szczerbińska z Cresovii Białystok. Indywidualnie białostoczanka wygrała w C 1 500 metrów, a trzecia była w C 1 200 metrów. Z kolei wraz z Justyną Dorozińska zajęła drugie miejsce w C 2 500 metrów, a z Kają Lach trzecie w C 2 200 metrów.

Złoto dla Sparty Augustów zdobyła Edyta Dzieniszewska-Kierkla. 33-letnia dwukrotna olimpijka wygrała w konkurencji K 1 1000 metrów.

Na uwagę zasługują wyniki 45-letniego Adama Wysockiego ze Sparty. Wielokrotny medalista mistrzostw świata zajął czwarte miejsce w K 1 5000 metrów i ósme miejsce w K 1 1000 metrów.