MKTG SR - pasek na kartach artykułów

EGZAMIN GIMNAZJALNY 2013 PRÓBNY ODPOWIEDZI

(jsz)
EGZAMIN GIMNAZJALNY 2013 PRÓBNY. Sprawdź ODPOWIEDZI. Dawid Chrzęst (na zdjęciu od lewej), Agnieszka Gryko i Tomasz Baluk z PG nr 19 przy ul. Kamiennej w Białymstoku są dobrej myśli. Egzamin próbny to dla nich okazja do sprawdzenia swoich mocnych i słabych stron.
EGZAMIN GIMNAZJALNY 2013 PRÓBNY. Sprawdź ODPOWIEDZI. Dawid Chrzęst (na zdjęciu od lewej), Agnieszka Gryko i Tomasz Baluk z PG nr 19 przy ul. Kamiennej w Białymstoku są dobrej myśli. Egzamin próbny to dla nich okazja do sprawdzenia swoich mocnych i słabych stron.
Sprawdź, jak Ci poszło.

**Zobaczymy, czego jeszcze nie potrafimy - mówi Dawid Chrzęst z Publicznego Gimnazjum nr 19 Sportowego w Białymstoku.


EGZAMIN GIMNAZJALNY 2013 PRÓBNY. Zobacz ODPOWIEDZI i sprawdź czy zdałeś

Razem z innymi trzecioklasistami z regionu ma on dziś pisać próbny egzamin gimnazjalny. Organizuje go Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży. Nie jest on obowiązkowy, ale zainteresowanie szkół jest ogromne.**

EGZAMIN GIMNAZJALNY 2013 PRÓBNY ODPOWIEDZI. Będzie pięć egzaminów

- Celem diagnozy jest pomoc w przygotowaniu uczniów do właściwego egzaminu gimnazjalnego, który odbędzie się w kwietniu - informuje Agnieszka Muzyk, rzeczniczka prasowa OKE w Łomży. - Chcemy umożliwić młodzieży zapoznanie się z obowiązującymi procedurami i sposobem kodowania arkuszy. Przebieg próbnego egzaminu będzie niemal taki sam, jak tego właściwego.Dziś uczniowie będą zdawać język polski i historię z wiedzą o społeczeństwie, a jutro przedmioty przyrodnicze i matematykę. W czwartek natomiast zmierzą się z językiem obcym nowożytnym. Wszyscy napiszą test na poziomie podstawowym, chętni zaś będą mogli także sprawdzić się na poziomie rozszerzonym.

Próbny egzamin gimnazjalny 2013. Odpowiedzi, test, arkusz

W sumie młodzi przystąpią do pięciu egzaminów. Taka formuła obowiązuje od ubiegłego roku. Według gimnazjalistów, nie jest ona korzystna.

- Pewnie chodzi o to, żeby skuteczniej sprawdzić naszą wiedzę, ale to bardziej męczące i stresujące - uważa Dawid Chrzęst.

PRÓBNY EGZAMIN GIMNAZJALNY 2013 ODPOWIEDZI. To tylko próba

Dawid do egzaminu próbnego specjalnie się nie przygotowywał, ale czuje się dość pewnie z matematyki, przedmiotów przyrodniczych i języka polskiego. Jego mocną stroną nie jest za to historia. Podobnie jak jego kolegi Tomasza Baluka.

- Umiem tyle, co omawialiśmy na lekcjach. Trochę też powtarzałem w domu - mówi.
Przedmioty ścisłe woli też Agnieszka Gryko, również z PG nr 19 w Białymstoku.- Egzaminu się nie boję, bo to tylko próba - mówi. - Na pewno warto do niego podejść, żeby zobaczyć, nad czym trzeba jeszcze popracować. Może nawet byłoby lepiej gdybyśmy nie wypadli na nim najlepiej. W innej sytuacji niektórzy spoczęliby na laurach i nie przygotowywali do właściwego egzaminu.

Próbny egzamin gimnazjalny 2013. Arkusze, odpowiedzi - język polski, historia, wos

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna