Egzamin gimnazjalny 2017. Pytania, zadania, odpowiedzi [ARKUSZE CKE]

Maciej Kałach,ezio
Egzamin gimnazjalny 2017. Testy gimnazjalne 2017. Pytania, zadania, odpowiedzi [ARKUSZE CKE]
Egzamin gimnazjalny 2017. Testy gimnazjalne 2017. Pytania, zadania, odpowiedzi [ARKUSZE CKE] Andrzej Zgiet
Od środy rusza Egzamin gimnazjalny 2017. Przygotowujesz się do testów gimnazjalnych 2017? Na tej stronie znajdziesz pytania, zadania, odpowiedzi [ARKUSZE]

ZOBACZ: Egzamin gimnazjalny 2017 - CZĘŚĆ HUMANISTYCZNA. ARKUSZE, PYTANIA, ODPOWIEDZI

Egzamin gimnazjalny 2017. Testy gimnazjalne 2017. Pytania, zadania, odpowiedzi [ARKUSZE CKE] Trzydniowy egzamin gimnazjalny często jest zwany „małą maturą”. Ma to swoje uzasadnienie, ponieważ decyduje, czy trzecioklasista dostanie się do dobrego ogólniaka lub technikum. Z drugiej strony ci, którym obojętne do jakiej szkoły ponadgimnazjalnej trafią po wakacjach, mogą testy zupełnie zlekceważyć: warunkiem ich zaliczenia jest samo pojawienie się na egzaminach. Zaliczenie gwarantuje nawet zero procent punktów zdobytych podczas każdej z części.

ZOBACZ TU Egzamin gimnazjalny 2017/2018 - CZĘŚĆ HUMANISTYCZNA. ARKUSZE, PYTANIA, ODPOWIEDZI

Środa będzie dniem części humanistycznej. O godz. 9 rozpocznie się 60-minutowy test z historii i wiedzy o społeczeństwie, zaś o godz. 11 - półtoragodzinny sprawdzian z języka polskiego. W tym przypadku arkusz nie ogranicza się do pytań zamkniętych. Trzeba także napisać wypracowanie.

W 2016 r. temat takiego zadania brzmiał „napisz charakterystykę bohatera literackiego, który wolność uznał za najważniejszą wartość”. Jak co roku, nauczyciele sprawdzający arkusze na zlecenie OKE w Łodzi przekazali naszej redakcji wybrane myśli trzecioklasistów. Dzięki zeszłorocznym absolwentom gimnazjum wiadomo m.in, że Zośka, jeden z bohaterów lektury „Kamieni na szaniec” Aleksandra Kamińskiego „był tak ważną postacią dla kolegów, że postanowili odbić go od milicji”. Niestety, jak nauczyciele dowiedzieli się z innych wypracowań: „Zośka i Rudy zginęli na stole operacyjnym”, ewentualnie „Rudy popełnił samobójstwo na polu bitwy”...

Egzamin gimnazjalny zakończy się w piątek sprawdzianami z języka obcego (o godz. 9 i o 11). Najpierw trzecioklasista podchodzi do zdawania tego języka, który był dla niego obowiązkowy, na poziomie podstawowym. A jeśli poznawał go jako kontynuację nauki z podstawówki, musi podejść także do części rozszerzonej (w przeciwnym wypadku - może, ale nie ma obowiązku). W województwie łódzkim na poziomie podstawowym najczęściej zdawanym językiem jest angielski. Z 21 tys. trzecioklasistów zmierzy się z nim ponad 18 tys. uczniów.

Kolejne miejsca zajmują niemiecki (2,3 tys.), rosyjski (469), francuski (46), hiszpański (45) i włoski (2). Bardziej oryginalne języki zdawane są w szkołach oferujących klasy dwujęzyczne - np. w Gimnazjum nr 34 w Łodzi jest grupa 16 uczniów zdających hiszpański.

CZYTAJ [a]https://wspolczesna.pl/egzamin-gimnazjalny-20172018-jezyk-polski-wos-historia-przecieki-arkusze-cke-pytania/ar/11995049;Egzamin gimnazjalny 2017/2018. Język polski, WOS, historia. PRZECIEKI, ARKUSZE CKE, PYTANIA[/a

Termin ogłoszenia wyników to 16 czerwca. Większość trzecioklasistów będzie czekać na ten dzień z niecierpliwością. Za egzamin gimnazjalny można uzyskać aż 100 na 200 punktów w rekrutacji do ogólniaków i szkół zawodowych (uwzględniane jest pierwszych 5 testów, poza rozszerzonym z języka obcego). Drugą setkę można zdobyć ocenami na świadectwie, osiągnięciami w sporcie, artystycznymi czy w konkursach przedmiotowych. Zgodnie z rozporządzeniem kuratora, nabór do szkół ponadgimnazjalnych zacznie się 22 maja. Trzecioklasista z gimnazjum będzie mógł wybrać klasy w trzech placówkach: układając je według własnych preferencji. Kandydat zostanie przyjęty do tej, na którą starczy mu punktów.

Egzamin gimnazjalny. Podstawowe zasady

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna
Dodaj ogłoszenie