Egzamin gimnazjalny 2017/2018. Język polski, WOS, historia. PRZECIEKI, ARKUSZE CKE, PYTANIA

ezio, Maciej Kałach, CKE
Arkusze z egzaminu gimnazjalnego z 2011/2012 roku
Arkusze z egzaminu gimnazjalnego z 2011/2012 roku CKE
Udostępnij:
Od 19 kwietnia rusza maraton związany z Egzaminem Gimnazjalnym 2017. Gimnazjalisto, jest jeszcze czas, aby się przygotować! W środę część humanistyczna. Przecieki, arkusze, pytania, odpowiedzi do Testu gimnazjalisty 2017.

Trzydniowy egzamin gimnazjalny często jest zwany „małą maturą”. Ma to swoje uzasadnienie, ponieważ decyduje, czy trzecioklasista dostanie się do dobrego ogólniaka lub technikum. Z drugiej strony ci, którym obojętne do jakiej szkoły ponadgimnazjalnej trafią po wakacjach, mogą testy zupełnie zlekceważyć: warunkiem ich zaliczenia jest samo pojawienie się na egzaminach. Zaliczenie gwarantuje nawet zero procent punktów zdobytych podczas każdej z części.

Środa będzie dniem części humanistycznej. O godz. 9 rozpocznie się 60-minutowy test z historii i wiedzy o społeczeństwie, zaś o godz. 11 - półtoragodzinny sprawdzian z języka polskiego. W tym przypadku arkusz nie ogranicza się do pytań zamkniętych. Trzeba także napisać wypracowanie.

SPRAWDŹ TU Egzamin gimnazjalny 2017/2018 - CZĘŚĆ HUMANISTYCZNA. ARKUSZE, PYTANIA, ODPOWIEDZI

W 2016 r. temat takiego zadania brzmiał „napisz charakterystykę bohatera literackiego, który wolność uznał za najważniejszą wartość”. Jak co roku, nauczyciele sprawdzający arkusze na zlecenie OKE w Łodzi przekazali naszej redakcji wybrane myśli trzecioklasistów. Dzięki zeszłorocznym absolwentom gimnazjum wiadomo m.in, że Zośka, jeden z bohaterów lektury „Kamieni na szaniec” Aleksandra Kamińskiego „był tak ważną postacią dla kolegów, że postanowili odbić go od milicji”. Niestety, jak nauczyciele dowiedzieli się z innych wypracowań: „Zośka i Rudy zginęli na stole operacyjnym”, ewentualnie „Rudy popełnił samobójstwo na polu bitwy”...

Egzamin gimnazjalny. Podstawowe zasady

Egzamin gimnazjalny 2017. Część humanistyczna – 19 kwietnia 2017 r. (środa)
- z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie – godz. 9: 00
- z zakresu języka polskiego – godz. 11:00

Egzamin gimnazjalny 2017. Część matematyczno - przyrodnicza – 20 kwietnia 2017 r. (czwartek)
- z zakresu przedmiotów przyrodniczych – godz. 9:00
- z zakresu matematyki – godz. 11:00

Egzamin gimnazjalny 2017. Język obcy nowożytny – 21 kwietnia 2017 r. (piątek)
- na poziomie podstawowym – godz. 9:00
- na poziomie rozszerzonym – godz. 11:00

Sprawdź też Egzamin gimnazjalny 2017. Pytania, zadania, odpowiedzi [ARKUSZE CKE]

Termin ogłoszenia wyników to 16 czerwca. Większość trzecioklasistów będzie czekać na ten dzień z niecierpliwością. Za egzamin gimnazjalny można uzyskać aż 100 na 200 punktów w rekrutacji do ogólniaków i szkół zawodowych (uwzględniane jest pierwszych 5 testów, poza rozszerzonym z języka obcego). Drugą setkę można zdobyć ocenami na świadectwie, osiągnięciami w sporcie, artystycznymi czy w konkursach przedmiotowych. Zgodnie z rozporządzeniem kuratora, nabór do szkół ponadgimnazjalnych zacznie się 22 maja. Trzecioklasista z gimnazjum będzie mógł wybrać klasy w trzech placówkach: układając je według własnych preferencji. Kandydat zostanie przyjęty do tej, na którą starczy mu punktów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Przejdź na stronę główną Gazeta Współczesna
Dodaj ogłoszenie