Egzamin gimnazjalny 2019. PRZECIEKI: Odpowiedzi, arkusze, zadania. Język polski. Egzamin ósmoklasisty 2019 [HARMONOGRAM]

mac, aip
Egzamin gimnazjalny 2019. PRZECIEKI: Odpowiedzi, arkusze, zadania. Język polski. Egzamin ósmoklasisty 2019 [HARMONOGRAM] Archiwum
Egzamin gimnazjalny 2019 odbywać się będzie w dniach 10-12 kwietnia. Zobacz, gdzie szukać odpowiedzi oraz gdzie i kiedy dostępne będą arkusze CKE egzaminu gimnazjalnego. Harmonogram oraz rozkład godzinowy dla poszczególnych przedmiotów znajdziesz w internecie. Czego można spodziewać się na egzaminach z języka polskiego, matematyki, angielskiego?

Czy były jakieś przecieki egzaminu gimnazjalnego? Sprawdź, czego można się spodziewać na testach oraz gdzie znajdziesz odpowiedzi, arkusze i rozwiązania zadań w internecie. Zobacz także, jak wygląda harmonogram egzaminu gimnazjalnego 10-12 kwietnia 2019.

Egzamin gimnazjalny 2019. PRZECIEKI: Odpowiedzi, arkusze, zadania. Język polski. Egzamin ósmoklasisty 2019 [HARMONOGRAM] (10.04.2019)

To będzie już ostatni egzamin gimnazjalny. Zgodnie z ostatnimi zmianami w szkolnictwie, gimnazja przestaną istnieć na rzecz 8-klasowej podstawówki oraz 4-letniego liceum oraz 5-letniego technikum. Oznacza to, że za rok wszyscy uczniowie chcący kontynuować edukację w ogólniakach, technikach czy zawodówkach pisać będą egzamin ósmoklasisty. Podobnie jak sprawdzian pod koniec gimnazjum, egzamin ósmoklasisty będzie decydował o wynikach rekrutacji do szkół średnich.

Zobacz tu: Egzamin gimnazjalny 2019. Język polski odpowiedzi, arkusze CKE, wyniki, rozwiązania 10.04.2019

Sprawdź, kiedy dokładnie odbywać się będzie egzamin gimnazjalny oraz z jakimi przedmiotami zmierzą się uczniowie w poszczególnych dniach. A może, w związku ze strajkiem nauczycieli, egzamin zostanie przesunięty?

Strajk nauczycieli 2019 w woj. podlaskim. Zobacz, gdzie stra...

Egzamin gimnazjalny 2019: Język polski, matematyka, angielski. Odpowiedzi, zadania, arkusze

W poniedziałek, 8 kwietnia, nauczyciele szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół średnich rozpoczęli strajk. Jest on efektem nie dojścia do porozumienia z rządem w sprawie podwyżek. Czy strajk nauczycieli spowoduje, że egzamin gimnazjalny nie dojdzie do skutku i uczniowie napiszą go w innym terminie?

Egzamin Gimnazjalny 2019: Co zabrać. Przybory na egzamin gim...

Takiego zagrożenia nie ma, o czym zapewniają sami dyrektorowie szkół. Egzamin gimnazjalny, zaplanowany na dni 10-12 kwietnia, odbędzie się zgodnie z przyjętym wcześniej przez CKE harmogoramem. Oznacza to, że od środy do piątku uczniowie podejdą do sprawdzianów z języka polskiego, matematyki, biologii, angielskiego i innych przedmiotów podzielonych odpowiednio według 3 części.

Egzamin gimnazjalny 2019. Czy są przecieki? Gdzie szukać odpowiedzi, arkuszy CKE, zadań? [HARMONOGRAM]

Egzamin gimnazjalny składa się z trzech części i obejmuje:

  1. Egzamin gimnazjalny Część humanistyczna – wiadomości i umiejętności z zakresu języka polskiego oraz historii i wiedzy o społeczeństwie;
  2. Egzamin gimnazjalny Część matematyczno-przyrodniczą – wiadomości i umiejętności z zakresu matematyki oraz przedmiotów przyrodniczych: biologii, chemii, fizyki i geografii,
  3. Egzamin gimnazjalny Język obcy nowożytny.

EGZAMIN GIMNAZJALNY 2019: TERMINY. Sprawdź daty egzaminu gimnazjalnego [HARMONOGRAM] Kiedy egzamin gimnazjalny 2019? [DNI, GODZINY]

Egzamin ósmoklasisty 2019 w terminie głównym odbędzie się odpowiednio:

  • Egzamin ósmoklasisty 2019 - język polski - 15 kwietnia 2019 r. (poniedziałek) - godz. 9.00
  • Egzamin ósmoklasisty 2019 - matematyka - 16 kwietnia 2019 r. (wtorek) - godz. 9.00
  • Egzamin ósmoklasisty 2019 - język obcy nowożytny - 17 kwietnia 2019 r. (środa) - godz. 9.00

Egzamin gimnazjalny 2019: Przecieki - odpowiedzi, arkusze CKE, zadania. Jakie będą pytania na egzaminie?

Przypominamy, że uczeń szkoły podstawowej przystępuje do egzaminu ósmoklasisty 2019 z jednego z wymienionych języków: angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego, ukraińskiego lub włoskiego. Ósmoklasista może wybrać tylko ten język, którego uczył się w szkole jako przedmiotu obowiązkowego.

Wyniki egzaminu ósmoklasisty 2019 uczniowie będą mogli poznać w piątek, 14 czerwca 2019 roku. Zaświadczenia wydawane będą w szkołach tydzień później - w piątek, 21 czerwca 2019 roku.

Egzamin gimnazjalny 2019 - jak się przygotować

Wideo

Dodaj ogłoszenie