MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Egzamin ósmoklasisty 2020: Język polski. Arkusze CKE, Odpowiedzi, przecieki, rozwiązania. Co było na egzaminie ósmoklasisty? [16.06.2020]

td
Egzamin ósmoklasisty 2020: Język polski. Odpowiedzi, przecieki, arkusze CKE, rozwiązania. Co było na egzaminie ósmoklasisty? [16.06.2020]
Egzamin ósmoklasisty 2020: Język polski. Odpowiedzi, przecieki, arkusze CKE, rozwiązania. Co było na egzaminie ósmoklasisty? [16.06.2020] Łukasz Gdak
Egzamin ósmoklasisty 2020: Język polski. Arkusze CKE, odpowiedzi, przecieki, rozwiązania. Kiedy wyniki z egzaminu ósmoklasisty? Te pytania zadają sobie uczniowie, którzy we wtorek 16 czerwca przystąpili do sprawdzianu wiedzy z języka polskiego. W tym roku egzamin ósmoklasisty odbywa się z dwumiesięcznym poślizgiem. Na naszej stronie znajdziecie wszystkie niezbędne informacje na temat egzaminu ósmoklasisty 2020. Arkusze CKE dostępne są już na naszej stronie!

Egzamin ósmoklasisty 2020: Język polski. Harmonogram, terminy. Kiedy jest egzamin ósmoklasisty?

AKTUALNE ARKUSZE CKE Z 2020 ROKU DOSTĘPNE JUŻ W NASZEJ GALERII

We wtorek 16 czerwca do egzaminu ósmoklasisty przystąpili absolwenci szkół podstawowych. Około 347 700 uczniów z ok. 12 400 szkół rozpoczęło egzamin ósmoklasisty z języka polskiego. Egzamin potrwa do 18 czerwca. W tym roku ten rodzaj sprawdzianu odbywa się później niż zazwyczaj. Pierwotnie termin wyznaczony był na kwiecień, jednak ze względu na pandemię koronawirusa, egzamin ósmoklasisty 2020 odbędzie się w czerwcu. Tak wygląda aktualny harmonogram egzaminu ósmoklasisty w 2020 roku.

Około 347 700 uczniów z ok. 12 400 szkół rozpocznie egzamin ósmoklasisty z języka polskiego. Egzamin potrwa do 18 czerwca

SPRAWDŹ TU: Egzamin ósmoklasisty: Język polski. Przecieki, arkusze CKE, odpowiedzi, rozwiązania. Co będzie na egzaminie ósmoklasisty? [15.06.2020]

 • język polski (16 czerwca, godz. 9)
 • matematyka (17 czerwca, godz. 9)
 • język obcy nowożytny (18 czerwca, godz. 9)

Egzamin ósmoklasisty 2020: Język polski. Przecieki, arkusze CKE. Co może być na egzaminie ósmoklasisty?

Tydzień temu do egzaminów przystąpili absolwenci szkół średnich. W ubiegłych latach sprawdzian wiedzy mieli też uczniowie gimnazjów, jednak po procesie ich wygaszania, w ub. roku egzamin gimnazjalny odbył się po raz ostatni, a jego miejsce zajął egzamin ósmoklasisty. Wielu uczniów z pewnością oczekuje na jakieś przecieki, podobnie jak to zdarzyło się przy okazji egzaminu maturalnego z języka polskiego przed tygodniem na Podlasiu.

CZYTAJ WIĘCEJ: MATURA 2020. Język polski. Czy w Podlaskiem był przeciek tematu rozprawki? CKE zawiadomiło policję. To białostoczanka stoi za przeciekiem?

Zadania z języka polskiego uczniowie poznają zgodnie z czasem rozpoczęcia egzaminów, czyli o 16 czerwca o godz. 9. Po ich zakończeniu na oficjalnej stronie CKE znajdą arkusze i rozwiązania zadań. Arkusze CKE i odpowiedzi będą dostępne w internecie. Na naszej stronie także je opublikujemy.

W galerii zobaczysz arkusze CKE z egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego z 2020 roku

Egzamin ósmoklasisty 2020: Język polski. Harmonogram, terminy. Ile trwa egzamin ósmoklasisty?

Egzamin z każdego przedmiotu trwa różną ilość czasu. Ósmoklasiści dostaną najwięcej czasu na język polski, nieco mniej na matematykę i jeszcze mniej na język obcy. Oto ile trwa egzamin ósmoklasisty z poszczególnych przedmiotów.

 • 120 minut na język polski
 • 100 minut na matematykę
 • 90 minut na język obcy

Egzamin ósmoklasisty może zostać wydłużony dla uczniów, którym przysługuje dostosowanie warunków przeprowadzenia egzaminu o 60, 50 lub 45 minut.

Egzamin ósmoklasisty 2020. Zasady sanitarne

Tegoroczny egzamin ósmoklasisty odbywa się po raz drugi. Ubiegłoroczny przeprowadzany był w kwietniu, teraz absolwenci podstawówek przystąpią do sprawdzianu w czerwcu. Ale to niejedyna zmiana. Tegoroczny egzamin ósmoklasisty przeprowadzany będzie w ścisłym reżimie sanitarnym ze względu na pandemię koronawirusa. Wszystko, by chronić zdrowie zarówno uczniów, jak i nauczycieli.

Egzamin ósmoklasisty 2019 ODPOWIEDZI JĘZYK POLSKI. Przecieki, arkusze CKE, rozwiązania [15.04.2019] AKTUALIZACJA

Oto najważniejsze wytyczne CKE, jeśli chodzi o reżim sanitarny podczas egzaminu ósmoklasisty:

 • na egzamin może przyjść tylko osoba zdrowa, która nie ma objawów sugerujących chorobę zakaźną
 • nie możesz przyjść na egzamin ósmoklasisty, jeśli ty lub ktoś z twojego domu przebywa na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowej
 • na egzamin weź tylko niezbędne rzeczy (długopis, legitymacja itp.), natomiast nie bierz maskotek, książek czy telefonu
 • weź własne przybory – pożyczanie długopisów, cyrklów itp. od innych jest zakazane
 • pamiętaj o maseczce – możesz mieć ją zdjętą wyłącznie po zajęciu miejsca na sali egzaminacyjnej
 • jeśli w trakcie egzaminu podejdzie do ciebie nauczyciel, by odpowiedzieć na pytanie, musisz założyć maseczkę
 • przed wejściem do szkoły zdezynfekuj ręce
 • ręce należy zdezynfekować także przed skorzystaniem z dostępnego dla wszystkich słownika
 • czekając na wejście do szkoły lub sali, zachowaj 1,5 m odstępu od innych i miej założoną maseczkę
 • wrażeniami z egzaminu podziel się z kolegami w mediach społecznościowych – nie twórzcie grup przed salą czy szkołą

Tegoroczny egzamin ósmoklasisty przeprowadzany jest w ścisłym reżimie sanitarnym, ze względu na pandemię koronawirusa. Wszystko, by chronić zdrowie zarówno uczniów, jak i nauczycieli.

Podobnie jak w przypadku matur, uczniowie przystępujący do egzaminu ósmoklasisty na kartach znajdą inne terminy, niż te, w których rzeczywiście odbywać się będą egzaminy. Na każdej karcie egzaminacyjnej figurować będą terminy kwietniowe.

Wynik egzaminu ósmoklasisty decydować będzie o rekrutacji do wybranych przez uczniów szkół średnich. Jeżeli uczeń nie zdobędzie wystarczającej ilości punktów, będzie musiał poprawić egzamin w dodatkowym terminie.Wyniki egzaminu ósmoklasisty zostaną podane 31 lipca, zaś arkusze CKE będą publikowane w każdym dniu egzamin po godz. 13.

Wiadomo, że jedną z lektur, jaka pojawiła się na egzaminie ósmoklasisty w 2020 roku był Quo Vadis.

Egzamin gimnazjalny 2019 MEMY. Za nami pierwszy dzień testów gimnazjalnych. Tegorocznym bohaterem memów jest niejaki Jan Sztaudynger. Na Twitterze nie brakuje żartów i memów na jego temat. Zobaczcie najśmieszniejsze.

Egzamin gimnazjalny 2019: MEMY. Zobacz, jak Internauci śmiej...

Podlaski kurator oświaty o egzaminie ósmoklasisty

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna