Egzamin ósmoklasisty 2020: Język polski. Arkusze CKE, Odpowiedzi, przecieki, rozwiązania. Co było na egzaminie ósmoklasisty? [16.06.2020]

td
Egzamin ósmoklasisty 2020: Język polski. Odpowiedzi, przecieki, arkusze CKE, rozwiązania. Co było na egzaminie ósmoklasisty? [16.06.2020]
Egzamin ósmoklasisty 2020: Język polski. Odpowiedzi, przecieki, arkusze CKE, rozwiązania. Co było na egzaminie ósmoklasisty? [16.06.2020] Łukasz Gdak
Egzamin ósmoklasisty 2020: Język polski. Arkusze CKE, odpowiedzi, przecieki, rozwiązania. Kiedy wyniki z egzaminu ósmoklasisty? Te pytania zadają sobie uczniowie, którzy we wtorek 16 czerwca przystąpili do sprawdzianu wiedzy z języka polskiego. W tym roku egzamin ósmoklasisty odbywa się z dwumiesięcznym poślizgiem. Na naszej stronie znajdziecie wszystkie niezbędne informacje na temat egzaminu ósmoklasisty 2020. Arkusze CKE dostępne są już na naszej stronie!

Egzamin ósmoklasisty 2020: Język polski. Harmonogram, terminy. Kiedy jest egzamin ósmoklasisty?

AKTUALNE ARKUSZE CKE Z 2020 ROKU DOSTĘPNE JUŻ W NASZEJ GALERII

We wtorek 16 czerwca do egzaminu ósmoklasisty przystąpili absolwenci szkół podstawowych. Około 347 700 uczniów z ok. 12 400 szkół rozpoczęło egzamin ósmoklasisty z języka polskiego. Egzamin potrwa do 18 czerwca. W tym roku ten rodzaj sprawdzianu odbywa się później niż zazwyczaj. Pierwotnie termin wyznaczony był na kwiecień, jednak ze względu na pandemię koronawirusa, egzamin ósmoklasisty 2020 odbędzie się w czerwcu. Tak wygląda aktualny harmonogram egzaminu ósmoklasisty w 2020 roku.

Około 347 700 uczniów z ok. 12 400 szkół rozpocznie egzamin ósmoklasisty z języka polskiego. Egzamin potrwa do 18 czerwca

SPRAWDŹ TU: Egzamin ósmoklasisty: Język polski. Przecieki, arkusze CKE, odpowiedzi, rozwiązania. Co będzie na egzaminie ósmoklasisty? [15.06.2020]

  • język polski (16 czerwca, godz. 9)
  • matematyka (17 czerwca, godz. 9)
  • język obcy nowożytny (18 czerwca, godz. 9)

Egzamin ósmoklasisty 2020: Język polski. Przecieki, arkusze CKE. Co może być na egzaminie ósmoklasisty?

Tydzień temu do egzaminów przystąpili absolwenci szkół średnich. W ubiegłych latach sprawdzian wiedzy mieli też uczniowie gimnazjów, jednak po procesie ich wygaszania, w ub. roku egzamin gimnazjalny odbył się po raz ostatni, a jego miejsce zajął egzamin ósmoklasisty. Wielu uczniów z pewnością oczekuje na jakieś przecieki, podobnie jak to zdarzyło się przy okazji egzaminu maturalnego z języka polskiego przed tygodniem na Podlasiu.

CZYTAJ WIĘCEJ: MATURA 2020. Język polski. Czy w Podlaskiem był przeciek tematu rozprawki? CKE zawiadomiło policję. To białostoczanka stoi za przeciekiem?

Zadania z języka polskiego uczniowie poznają zgodnie z czasem rozpoczęcia egzaminów, czyli o 16 czerwca o godz. 9. Po ich zakończeniu na oficjalnej stronie CKE znajdą arkusze i rozwiązania zadań. Arkusze CKE i odpowiedzi będą dostępne w internecie. Na naszej stronie także je opublikujemy.

W galerii zobaczysz arkusze CKE z egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego z 2020 roku

Egzamin ósmoklasisty 2020: Język polski. Harmonogram, terminy. Ile trwa egzamin ósmoklasisty?

Egzamin z każdego przedmiotu trwa różną ilość czasu. Ósmoklasiści dostaną najwięcej czasu na język polski, nieco mniej na matematykę i jeszcze mniej na język obcy. Oto ile trwa egzamin ósmoklasisty z poszczególnych przedmiotów.

  • 120 minut na język polski
  • 100 minut na matematykę
  • 90 minut na język obcy

Egzamin ósmoklasisty może zostać wydłużony dla uczniów, którym przysługuje dostosowanie warunków przeprowadzenia egzaminu o 60, 50 lub 45 minut.

Egzamin ósmoklasisty 2020. Zasady sanitarne

Tegoroczny egzamin ósmoklasisty odbywa się po raz drugi. Ubiegłoroczny przeprowadzany był w kwietniu, teraz absolwenci podstawówek przystąpią do sprawdzianu w czerwcu. Ale to niejedyna zmiana. Tegoroczny egzamin ósmoklasisty przeprowadzany będzie w ścisłym reżimie sanitarnym ze względu na pandemię koronawirusa. Wszystko, by chronić zdrowie zarówno uczniów, jak i nauczycieli.

Egzamin ósmoklasisty 2019 ODPOWIEDZI JĘZYK POLSKI. Przecieki, arkusze CKE, rozwiązania [15.04.2019] AKTUALIZACJA

Oto najważniejsze wytyczne CKE, jeśli chodzi o reżim sanitarny podczas egzaminu ósmoklasisty:

  • na egzamin może przyjść tylko osoba zdrowa, która nie ma objawów sugerujących chorobę zakaźną
  • nie możesz przyjść na egzamin ósmoklasisty, jeśli ty lub ktoś z twojego domu przebywa na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowej
  • na egzamin weź tylko niezbędne rzeczy (długopis, legitymacja itp.), natomiast nie bierz maskotek, książek czy telefonu
  • weź własne przybory – pożyczanie długopisów, cyrklów itp. od innych jest zakazane
  • pamiętaj o maseczce – możesz mieć ją zdjętą wyłącznie po zajęciu miejsca na sali egzaminacyjnej
  • jeśli w trakcie egzaminu podejdzie do ciebie nauczyciel, by odpowiedzieć na pytanie, musisz założyć maseczkę
  • przed wejściem do szkoły zdezynfekuj ręce
  • ręce należy zdezynfekować także przed skorzystaniem z dostępnego dla wszystkich słownika
  • czekając na wejście do szkoły lub sali, zachowaj 1,5 m odstępu od innych i miej założoną maseczkę
  • wrażeniami z egzaminu podziel się z kolegami w mediach społecznościowych – nie twórzcie grup przed salą czy szkołą

Tegoroczny egzamin ósmoklasisty przeprowadzany jest w ścisłym reżimie sanitarnym, ze względu na pandemię koronawirusa. Wszystko, by chronić zdrowie zarówno uczniów, jak i nauczycieli.

Podobnie jak w przypadku matur, uczniowie przystępujący do egzaminu ósmoklasisty na kartach znajdą inne terminy, niż te, w których rzeczywiście odbywać się będą egzaminy. Na każdej karcie egzaminacyjnej figurować będą terminy kwietniowe.

Wynik egzaminu ósmoklasisty decydować będzie o rekrutacji do wybranych przez uczniów szkół średnich. Jeżeli uczeń nie zdobędzie wystarczającej ilości punktów, będzie musiał poprawić egzamin w dodatkowym terminie.Wyniki egzaminu ósmoklasisty zostaną podane 31 lipca, zaś arkusze CKE będą publikowane w każdym dniu egzamin po godz. 13.

Wiadomo, że jedną z lektur, jaka pojawiła się na egzaminie ósmoklasisty w 2020 roku był Quo Vadis.

Egzamin gimnazjalny 2019 MEMY. Za nami pierwszy dzień testów gimnazjalnych. Tegorocznym bohaterem memów jest niejaki Jan Sztaudynger. Na Twitterze nie brakuje żartów i memów na jego temat. Zobaczcie najśmieszniejsze.

Egzamin gimnazjalny 2019: MEMY. Zobacz, jak Internauci śmiej...

Podlaski kurator oświaty o egzaminie ósmoklasisty

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna
Dodaj ogłoszenie