Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Egzamin ósmoklasisty: Język polski. Arkusze CKE, odpowiedzi, rozwiązania, przecieki. Co było na egzaminie ósmoklasisty? [16.06.2020]

td
Egzamin ósmoklasisty: Język polski. Arkusze CKE, odpowiedzi, rozwiązania, przecieki. Co było na egzaminie ósmoklasisty? [16.06.2020]
Egzamin ósmoklasisty: Język polski. Arkusze CKE, odpowiedzi, rozwiązania, przecieki. Co było na egzaminie ósmoklasisty? [16.06.2020] Łukasz Gdak
Egzamin ósmoklasisty 2020 zbliża się nieuchronnie. Już we wtorek 16 czerwca absolwenci szkół podstawowych będą zdawać sprawdzian z tego, czego nauczyli się podczas ośmiu lat nauki. Pierwszego dnia zdawać będą język polski, a w kolejnych czeka ich sprawdzian z matematyki i języka obcego. Arkusze CKE, rozwiązania i odpowiedzi dostępne będą na naszej stronie po zakończeniu egzaminu ósmoklasisty. Czy były jakieś przecieki? Co było na egzaminie ósmoklasisty? Kiedy wyniki egzaminu ósmoklasisty? Te i inne pytania zadają sobie uczniowie, którzy we wtorek 16 czerwca przystąpili do egzaminu z języka polskiego. Egzamin ósmoklasisty odbywa się dopiero po raz drugi, dlatego spieszymy ze wszystkimi najważniejszymi informacjami dotyczącymi egzaminu ósmoklasisty. Arkusze CKE dostępne są już na naszej stronie!

Egzamin ósmoklasisty: Język polski. Arkusze CKE, odpowiedzi, rozwiązania. Co było na egzaminie ósmoklasisty?

AKTUALNE ARKUSZE CKE Z EGZAMINU ÓSMOKLASISTY 2020 DOSTĘPNE JUŻ W NASZEJ GALERII

W tym roku egzamin ósmoklasisty zdaje około 347 700 uczniów z ok. 12 400 szkół w całej Polsce. Egzamin ósmoklasisty rozpoczął się od sprawdzianu z języka polskiego. Absolwenci szkół podstawowych przystąpili do egzaminu ósmoklasisty we wtorek 16 czerwca. To dwa miesiące później, niż pierwotnie planowano. Opóźnienie spowodowane jest pandemią koronawirusa, która zburzyła życie w naszym kraju i nie oszczędziła także edukacji. Z jednej strony uczniowie mieli więcej czasu, by przygotować się do egzaminu, a z drugiej jednak przeżywali stres, spowodowany niepewnością na temat aktualnej sytuacji. Kiedy więc odbywa się w tym roku egzamin ósmoklasisty? Oto aktualne terminy:

 • język polski (16 czerwca, godz. 9)
 • matematyka (17 czerwca, godz. 9)
 • język obcy nowożytny (18 czerwca, godz. 9)

Egzamin ósmoklasisty 2020: Język polski. Odpowiedzi, przecieki, arkusze CKE, rozwiązania [15.06.2020]

Egzamin ósmoklasisty: Język polski. Przecieki, arkusze CKE. Jakie tematy mogą się pojawić?

Jak zwykle przed tego rodzaju sprawdzianami, jest duży ruch na tzw. giełdzie tematów. Uczniowie zastanawiają się, co w tym roku może pojawić się na egzaminie i szukają przecieków w internecie. Choć CKE zapewnia, że nie ma mowy o żadnych przeciekach, uczniowie wiedzą swoje i przeczesują internet, szukając tematów, które mogą pojawić się na egzaminie. O tym, że czasami zdarzy się przeciek, świadczy sytuacja z Podlaskiego, gdzie przed tygodniem prawdopodobnie wyciekły arkusze z języka polskiego przed maturą. Czy podobnie będzie też przed egzaminem ósmoklasisty?

CZYTAJ WIĘCEJ: MATURA 2020. Język polski. Czy w Podlaskiem był przeciek tematu rozprawki? CKE zawiadomiło policję. To białostoczanka stoi za przeciekiem?

Aby nie zdawać się na przecieki, dobrze jest powtórzyć materiał. W naszej galerii znajdują się arkusze z egzaminu ósmoklasisty, który odbył się przed rokiem. Warto zobaczyć arkusze CKE z ubiegłego roku, co było na egzaminie ósmoklasisty? Być może coś się powtórzy na egzaminie ósmoklasisty 2020.

Egzamin ósmoklasisty: Język polski. Harmonogram, terminy. Kiedy jest egzamin ósmoklasisty i ile trwa?

Egzamin ósmoklasisty przeprowadzany będzie w formie pisemnej. W tym roku rozpoczyna się 16 czerwca od sprawdzianu z języka polskiego (godz. 9). W środę 17 czerwca odbędzie się egzamin z matematyki, a w czwartek z języka obcego. Czas trwania poszczególnych przedmiotów nie jest jednakowy. Oto ile uczniowie będą mieli czasu na napisanie egzaminu z poszczególnych przedmiotów:

 • 120 minut na język polski
 • 100 minut na matematykę
 • 90 minut na język obcy

Egzamin ósmoklasisty 2020. Reżim sanitarny z powodu koronawirusa. Co trzeba mieć ze sobą?

Tegoroczny egzamin ósmoklasisty jest wyjątkowy, bo nie tylko odbywa się dwa miesiące później, ale też przy zachowaniu specjalnych wymogów sanitarnych. Podobnie jak przy maturach, nie można posiadać maskotek, trzeba mieć też maseczkę, a przed samym egzaminem, trzeba zdezynfekować ręce. Oto najważniejsze wymogi sanitarne na egzamin ósmoklasisty:

 • na egzamin może przyjść tylko osoba zdrowa, która nie ma objawów sugerujących chorobę zakaźną
 • nie możesz przyjść na egzamin ósmoklasisty, jeśli ty lub ktoś z twojego domu przebywa na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowej
 • na egzamin weź tylko niezbędne rzeczy (długopis, legitymacja itp.), natomiast nie bierz maskotek, książek czy telefonu
 • weź własne przybory – pożyczanie długopisów, cyrklów itp. od innych jest zakazane
 • pamiętaj o maseczce – możesz mieć ją zdjętą wyłącznie po zajęciu miejsca na sali egzaminacyjnej
 • jeśli w trakcie egzaminu podejdzie do ciebie nauczyciel, by odpowiedzieć na pytanie, musisz założyć maseczkę
 • przed wejściem do szkoły zdezynfekuj ręce
 • ręce należy zdezynfekować także przed skorzystaniem z dostępnego dla wszystkich słownika
 • czekając na wejście do szkoły lub sali, zachowaj 1,5 m odstępu od innych i miej założoną maseczkę
 • wrażeniami z egzaminu podziel się z kolegami w mediach społecznościowych – nie twórzcie grup przed salą czy szkołą

Podobnie jak w przypadku matur, uczniowie przystępujący do egzaminu ósmoklasisty na kartach egzaminacyjnych będą mieli inne daty, niż te, w których faktycznie odbywać się będą egzaminy. Na każdej karcie egzaminacyjnej figurować będą terminy kwietniowe, a nie czerwcowe.

Odpowiedzi i arkusze CKE z egzaminu ósmoklasisty - języka polskiego, matematyki i języka obcego - dostępne będą w internecie niedługo po zakończeniu testów. Udostępnimy je także na naszej stronie. Dzięki temu można sprawdzić już po egzaminach, czy Wasze odpowiedzi na pewno pokryły się z prawdą. Arkusze dostępne będą za darmo dla każdego. Opublikujemy je w naszej galerii. Wystarczy odświeżać stronę.

Egzamin ósmoklasisty: Język polski. Powodzenia ósmoklasistom w związku z egzaminem życzył Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski

W tym ważnym dla Was dniu życzę spokoju, koncentracji i wiary we własne siły. Jestem przekonany, że lata nauki i wytężonej pracy przyniosą jak najlepsze rezultaty. Trzymam kciuki! Powodzenia!

Egzamin ósmoklasisty: Język polski. Jak się ubrać na egzamin ósmoklasisty?

Egzamin ósmoklasisty jest pierwszym poważnym egzaminem, do jakiego przystępują uczniowie szkół podstawowych. Dlatego być może przydadzą się im informacje, jaki ubiór obowiązuje na sprawdzianie nabytej wiedzy? Choć może nie jest to najważniejsza sprawa, jaka zajmować powinna głowy uczniów, to warto wiedzieć, jak przyjść ubranym na egzamin ósmoklasisty?

 • Klasyczny, galowy ubiór na egzamin gimnazjalny będzie dobrym rozwiązaniem. Biała koszula w połączeniu z czarną spódnicą dla dziewczyn, a dla chłopców – garnitur, to najprostsze i najlepszy wybór.
 • Buty powinny pasować do ubioru - dla chłopców najlepsze będą buty wizytowe (najlepiej zresztą pasujące z garniturem), natomiast dla dziewcząt – baleriny lub buty na niewysokim obcasie
 • Makijaż - nie polecamy, a jak już to delikatny, podobnie jak fryzura - to nie studniówka i nie rewia mody.
Egzamin gimnazjalny 2019 MEMY. Za nami pierwszy dzień testów gimnazjalnych. Tegorocznym bohaterem memów jest niejaki Jan Sztaudynger. Na Twitterze nie brakuje żartów i memów na jego temat. Zobaczcie najśmieszniejsze.

Egzamin gimnazjalny 2019: MEMY. Zobacz, jak Internauci śmiej...

Podlaski kurator oświaty o egzaminie ósmoklasisty

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna