Egzotyczne podróże w sezonie wakacyjnym – czyli gdzie najlepiej jechać w lipcu, sierpniu i wrześniu

Materiał partnera zewnętrznego
Wakacje to idealny czas na zaplanowanie wyjazdu. Najczęściej to właśnie wtedy przypada czas urlopów wypoczynkowych. To świetny moment na wakacje dla całej rodziny również ze względu na to, iż dzieciaki mają czas wolny od zajęć szkolnych. Ważny jest dobór celu podróży do naszych oczekiwań i preferencji dotyczących rodzaju spędzania wolnego czasu. Poniżej zaś prezentujemy nasze propozycje rajskich miejsc na mapie świata, które już wkrótce będziesz mógł osobiście odwiedzić. Skontaktuj się z nami a przygotujemy dla Ciebie wakacje marzeń!

LIPIEC

Jeśli chcecie spędzić czas w nieco mniej zatłoczonym przez turystów miejscu , cenicie sobie spokój i harmonię to Wyspa św. Tomasza i Wyspa Książęcą leżące na Oceanie Atlantyckim spełnią Wasze oczekiwania. Położone w zacisznej Zatoce Gwinejskiej wyspy są oaza spokoju. Sao Tome będące stolicą państwa zauroczy Was piękną, kolonialną zabudową i klimatycznymi uliczkami, idealnymi na długie, romantyczne spacery. Odwiedzicie również wyspę Ilhéu das Rolas, leżącą na południe od Wyspy św. Tomasza, która słynie z tego, iż przechodzi przez nią równik. Będziecie mieli okazję stanąć jednocześnie na obu półkulach Ziemi! Na wyspach zobaczycie również piękne plantacje kawy i kakao, będziecie mieć okazję do poznania kulinarnych aspektów tego miejsca. Szczególnie polecamy krewetki. Możecie też spędzić czas na uprawianiu sportów wodnych, gdyż warunki do pływania i nurkowania są tutaj idealne. Polecamy również przejażdżki łódką oraz turystykę rowerową.

Innym miejscem, które chcemy zaproponować na lipcowe wojaże jest Singapur. Zachęca on do odwiedzin również ze względu na opinię najbezpieczniejszego państwa świata. Zobaczycie tu wspaniałą różnorodność. Urzeknie Was klimatyczny nastrój China Town, gdzie będziecie mogli skosztować pysznego chińskiego jedzenia. Dzielnica Chińska jest również miejscem zachęcającym do przechadzek. Zobaczycie tu charakterystyczne budowle z pięknymi zdobieniami i wkomponowanymi w architekturę pięknymi smokami. Warto odwiedzić Gardens by the Bay. Jeśli lubicie kontakt z naturą to miejsce Was urzeknie. Będziecie mogli przespacerować się niezwykłym mostem wiszącym między drzewami. Polecamy również odwiedzenie Flower Dome, szklarni w której hodowane są między innymi ogromne baobaby. Warto wstąpić też do Clouid Forest, miejsca, które zawiera w sobie kopię lasu deszczowego. Zobaczycie tu zarówno wodospad, jak i odtworzony, wzorowany na naturze ekosystem roślinny.

SIERPIEŃ

W sierpniu zabierzemy Was do Wietnamu. Punktem obowiązkowym, w napiętym programie naszej wycieczki będzie rejs po Zatoce Ha Long. Jest to wspaniałe doświadczenie, dzięki któremu będziecie mogli zobaczyć bogactwo roślinne tego pięknego kraju i regionu. Nie można również przegapić zwiedzania kolonialnego Hoi An. To miasto posiada bardzo interesującą zabudowę i zachęca do turystki pieszej i zwiedzania. Będziecie mogli zobaczyć tez pamiątki po amerykańskiej inwazji. Tunele Viet Kongu. Pełne są pamiątek z tego trudnego okresu historii Wietnamu. Znaleźliśmy dla Was również miejsce na spokojny wypoczynek na malowniczej wyspie Phu Quoc .

Bardzo wdzięcznym miejscem dla turystki są Stany Zjednoczone Ameryki Północnej. Jeśli chcecie otrzeć się o świat, który do tej pory znaliście wyłącznie z filmów i seriali to Miami będzie strzałem w dziesiątkę. To miejsce idealne na szalone imprezy i doskonałą zabawę. Doskonałe drinki i imprezy przy basenie – czego chcieć więcej? Gdy leniuchowanie przy basenie Wam się znudzi, to zabierzemy Was na wycieczkę do domu Boba Marleya. Zobaczycie to jego osobiste studio nagraniowe. Zapewnimy Wam wypoczynek na najurokliwszych plażach w jakie bogata jest Jamajka.
Będąc w USA nie można zapomnieć o wizycie w Nowym Jorku. To miasto legenda łączące wielość nurtów sztuki światowej. Wspaniałe galerie i wystawy znanych twórców, wyznaczających współczesne trendy. Będąc w Nowym Jorku nie można nie odwiedzić Statuy Wolności oraz Empire State Building. Koniecznie musicie przespacerować się po Manhattanie, odwiedzić Central Park i wiele innych symboli tego miasta.

WRZESIEŃ

Wrzesień jest idealnym momentem na odwiedzenie Kraju Kwitnącej Wiśni. Japonia to wspaniałe miejsce, dające okazje do zetknięcia się z egzotyczna dla nas Europejczyków kulturą. Żyjący tu ludzie z powodzeniem łączą bogatą kulturę i kultywowanie tradycji z otwartością na nowe technologie i nowoczesne rozwiązania. Polecamy Wam wzięcie udziału w ceremonii picia herbaty. Na pewno zaciekawią Was duchowość shinto i buddyjska, które dominują w tym kraju. Zachwycą Was na pewno dom szoguna oraz piękne ogrody w Kazanawie.

Fanów dobrej zabawy podczas shoppingu zapraszamy do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, gdzie The Dubai Mall, czyli jedno z największych centrów handlowych na świecie, przyprawi Was o zawrót głowy. Zachwyci Was również Jumeirah Beach, niebiańska plaża. Arabska kuchnia jest pełna intensywnych aromatów i zawiera bogactwo przypraw. Koniecznie musicie skosztować tutejszych dań. Fani golfa odnajdą tu swój raj, ponieważ w pobliżu luksusowych hoteli znajdują się wspaniałe pola golfowe. Nie możecie przegapić wycieczki na pustynię Rub Al Khali. Robi ona niesamowite wrażenie!

http://planetescape.pl/

Dodaj ogłoszenie