Ekstraklasa futsalu. Nieskuteczny MOKS został bez punktów [zdjęcia]

ted
2017-10-14   bialystok futsal moks solne miasto wieliczka  fot.wojciech wojtkielewicz/kurier poranny gazeta wspolczesna / polska press
2017-10-14 bialystok futsal moks solne miasto wieliczka fot.wojciech wojtkielewicz/kurier poranny gazeta wspolczesna / polska press brak
MOKS Białystok w trzeciej kolejce ekstraklasy przegrał 1:2 u siebie z drużyną Solne Miasto Wieliczka

Nie udało się odnieść premierowego zwycięstwa w ekstraklasie ekipie MOKS Białystok. Beniaminek z Podlasia przegrał u siebie z MKF Solne Miasto Wieliczka 1:2. Gospodarze byli zespołem lepszym, tworzącym wiele okazji bramkowych, ale zawodziła ich skuteczność.
– Zagraliśmy fatalnie, szczególnie w pierwszej połowie. Można powiedzieć, że nie dojechaliśmy na ten mecz. Musimy w tygodniu się spotkać i poważnie porozmawiać. Jeśli nadal będziemy grać w ten sposób, to z hukiem z tej ligi spadniemy - komentuje Adrian Citko, grający trener Słonecznych.

Gospodarze mieli nadzieję na zwycięstwo, bowiem ekipa z Wieliczki w poprzednim sezonie należała do słabszych drużyn ekstraklasy i przed degradacją uratowało ją wycofanie z rozgrywek Chrobrego Głogów.
Słoneczni zostali zaskoczeni już na początku. Tomasz Bieda przejął piłkę podaną przez bramkarza, minął Norberta Jendruczka i strzelił do opuszczonej przez niego bramki. Odpowiedź gospodarzy była szybka, bo w 6. minucie do wyrównania doprowadził Mateusz Lisowski. Niestety, jeszcze przed przerwą przyjezdni znów wyszli na prowadzenie, tym razem po golu z przedłużonego rzutu karnego.
W drugiej połowie gra toczyła się już głównie na połowie gości, ale piłka nie chciała wpaść do siatki.

MOKS Białystok - Solne Miasto Wieliczka 1:2 (1:2).
Bramki: 0:1 Bieda 2, 1:1 Lisowski 6, 1:2 Przybył 19.
MOKS: Jendruczek - Citko, Lisowski, Firańczyk, Kożuszkiewicz, Dawidziuk, Osypiuk, Łukasiewicz, Hryckiewicz, Grabowski.
Inne wyniki 3. kolejki: Gatta Zduńska Wola - Piast Gliwice 3:2, Pogoń 04 Szczecin - Słomniczanka Słomniki 3:4, Clearex Chorzów - AZS Gdańsk 3:3.