Ekstraklasa futsalu. Rywal pokazał MOKS miejsce w szeregu

Bialystok 01.12.2017 moks - azs ug gdansk futsal fot. anatol chomicz / polska press / gazeta wspolczesna / kurier poranny Anatol Chomicz
W ostatnim swoim spotkaniu pierwszej rundy ekstraklasy MOKS Słoneczny Stok Białystok przegrał 0:4 u siebie z FC Toruń.

W pierwszej połowie żadna z drużyn nie podjęła bardziej zdecydowanych ataków. Zawodnicy starali się szanować piłkę i dokładnie ją rozgrywać. Wielu sytuacji do strzelenia gola nie było. Lepsze okazje mieli bardziej doświadczeni rywale, ale raz piłka odbiła się od słupka, a w kilku innych dobrze interweniował bramkarz Norbet Jendruczek. I gdy wydawało się, że do przerwy goli nie będzie goście na kilkadziesiąt sekund przed ostatnim gwizdkiem zakończyli swoją akcję skutecznie. Tuż przed linią bramkową dokładne podanie dostał Marcin Mrówczyński i z bardzo bliskiej odległości nie miał problemu z umieszczeniem piłki w bramce.

Przegrana pierwsza połowa zdominował poczynania w drugiej części. MOKS próbował atakować, często także z wykorzystaniem bramkarza. Ale drużyna z Torunia bardzo dobrze broniła się i gospodarze rzadko mogli oddać strzał na bramkę. Nieudane próby zaliczyli Mateusz Lisowski, Patryk Hryckiewicz, czy Witalij Lisnyczenko. W 36 minucie goście zdobyli dwa gole, które przesądziły o końcowym wyniku. Najpierw po szybkim wyjściu z własnej połowy na 2:0 podwyższył najlepszy strzelec ubiegłego sezonu Marcin Mikołajewicz. Chwilę później stratę MOKS w środkowej strefie boiska wykorzystał Mikołajewicz i strzelił trzeciego gola dla FC Toruń. W samej końcówce wynik na 0:4 ustalił Mykoła Morozow.

- Rywal zdominował nas i pokazał nasze miejsce w szeregu. Przegraliśmy zasłużenie. Nie wykorzystaliśmy swoich sytuacji, ale też trzeba przyznać, że mieliśmy ich znacznie mniej niż zwykle - stwierdził Adrian Citko, grający trener MOKS.

- My jako czołówka ekstraklasy takie mecze musimy wygrywać - z kolei powiedział trener FC Toruń, Łukasz Żebrowski. - Mamy większe doświadczenie, bardziej ogranych zawodników, a MOKS to beniaminek. Pierwsza liga, a ekstraklasa to zupełnie inne sprawy i zawodnicy MOKS przekonali się o tym w tym meczu.

MOKS zakończył rundę na siódmym miejscu w tabeli.
- Nasza pozycja nie jest zła, ale w kilku meczach mogliśmy zdecydowanie więcej zrobić i tych punktów mogłoby być więcej - krótko podsumował Citko.

MOKS Słoneczny Stok Białystok - FC Toruń 0:4 (0:1)
Bramki: 0:1 Marcin Mrówczyński, 0:2 Marcin Mikołajewicz 36, 0:3 Marcin Mikołajewicz 36, 0:4 Mykoła Morozow 38.
MOKS: Jendruczek - Lisowski, Citko, Lisnyczenko, Jackiewicz oraz Hryckiewicz, Firańczyk, Osypiuk, Gajdziński,