(mark)
Jagiellonia - Wisła Płock
Jagiellonia - Wisła Płock Wojciech Wojtkielewicz
Dziś kolejne mecze 22. kolejki Lotto Ekstraklasy. Jagiellonia o godz. 15.30 rozpoczęła mecz z Wisłą Płock (relacja wymaga odświeżania)

90+5 minuta Sędzia kończy mecz! Jagiellonia wygrywa 1:0. Ufff ale było pod górkę, ale trzy punkty zostają w Białymstoku. Gonimy Legię i Lechię.

90+4 minuta Jagiellonia ma szansę. Rzut wolny z lewej strony boiska. Adamec dośrodkowuje w pole karne. W poprzeczkę uderzył Scepovic. Futbolówka trafia do Jakuba Wójcickiego i gooooooooooooooooooooooooooooolllllllll!!!!!!!!!!!!

90+2 minuta Adamec otrzymuje żółtą kartkę

90 minuta Sędzia doliczył do regulaminowego czasu gry 3 minuty

87 minuta Żółta kartka dla Kuświka (Wisła). Gra się zaostrza.

85 minuta Żółta kartka dla Arsenica (piłkarz pauzował będzie w następnym meczu Jagi)

81 minuta Żółta kartka dla Furmana (Wisła). Nadal 0:0

80 minuta 10 minut do końca, a Jagiellonia nie może stworzyć groźnej sytuacji pod bramką gości.

77 minuta Zmiana w Jagiellonii. Za Kostala wchodzi Jakub Wójcicki.

76 minuta Wisła osiąga przewagę.

74 minuta Grzegorz Sandomierski ratuje Jagiellonię broniąc strzał z bliska Grzegorza Kuświka.

70 minuta Zmiana w Wiśle Płock. Oskara Zawadę (kontuzja) zmienia Grzegorz Kuświk.

66 minuta Zmiana w Jagiellonii. Za Poletanovica wchodzi Martin Adamec.

62 minuta To powinien być gol dla Jagi. Kostal idealnie wykłada piłkę Scepovicowi, ale Serb źle trafił w piłkę, która przelatuje nad poprzeczką bramki gości.

62 minuta Zmiana w Wiśle. Za Łukowskiego wchodzi Marazas.

60 minuta Żółta kartka dla Tarasa Romanczuka za faul na Furmanie.

57 minuta Znów niebezpieczna sytuacja dla Wisły. Rzut wolny z około 20 metra. Strzela Furman i piłka na nasze szczęście mija lewy słupek bramki Sandomierskiego.

Mecz na trybunach ogląda 9066 widzów.

51 minuta Ale było groźnie pod bramką Jagi. Oskar Zawada strzałem głową omal nie pokonał Sandomierskiego. Piłka jednak przeleciała nad poprzeczka bramki Jagi.

49 minuta Rzut rożny dla Wisły. Piłkę wrzuca Furman, główką wybija Runje. Do piłki dochodzi Łukowski i strzela Panu Bogu w okno.

46 minuta Rozpoczyna się II połowa. W Jagiellonii jedna zmiana. Za Patryka Klimale wchodzi Stefan Scepovic.

Za moment rozpocznie się druga połowa meczu

45+2 minuta Koniec I połowy. Jagiellonia ma przewagę, ale sytuacji bramkowych jest mało. Poziom gry z obu stron przeciętny.

45 minuta Sędzia dolicza do I połowy 2 minuty

44 minuta Rzut wolny z lewej strony boiska dla Wisły. Dośrodkowanie pewnie łapie Sandomierski.

42 minuta Novikovas zamiast odgrywać na skrzydło decyduje się na strzał. Piłka grzęźnie w nogach obrońców Wisły.

38 minuta Kontuzjowanego Merebashvilego zmienia Varela.

35 minuta W strzałach 4:1 dla Jagiellonii. Arsenić blisko otwarciawyniku. Niestety, obrońca Wisły wybija piłkę spod nóg piłkarza Jagi.

30 minuta Piłka w siatce Wisły!!! Niestety spalony. Arsenić zagrał na lewą stronę do Guilherme. Brazylijczyk miękko zacentrował w pole karne gości. Romanczuk efektownie strzelił. Piłkę odbił Dahne. Dopadł do niej Novikovas strzelając do pustej bramki. Niestety Litwin był na pozycji spalonej.

27 minuta Idealna sytuacja Novikovasa, który po otrzymaniu piłki przez Romanczuka wychodzi na czystą pozycję. Dogania go jednak Angel Garcia i blokuje Litwina.

21 minuta Jagiellonia ma więcej z gry, ale goli nadal nie ma. Strzela Poletanović. Broni Dahne. 0:0

15 minuta Wisła atakuje prawą stroną boiska, ale umiejętnie powstrzymywana jest przez naszych obrońców. 0:0

11 minuta Grzegorz Sandomierski pewnie chwyta piłkę po dośrodkowaniu Stefańczyka.

8 minuta Merebashvili fauluje na wysokości 25 metra po prawej stronie boiska Novikovasa. Jagiellonia wykonuje rzut wolny. Dośrodkowanie Guilherme na głowę Arsenica, a ten strzela.... niestety w ręce bramkarza. Ale była okazja! 0:0.

5 minuta Strzał z dystansu Arvydasa Novikovasa. Piłka przechodzi nad poprzeczką. 0:0

1 minuta Sędzia Tomasz Kwiatkowski daje znać do rozpoczęcia meczu. Zaczynają piłkarze Jagiellonii.

Mecz poprzedziła minuta ciszy poświęcona Pamięci zmarłego byłego premiera RP Jana Olszewskiego.

Jest tylko 3 stopnie Celsjusza na plusie, ale na trybunach gorąca atmosfera, za chwilę początek meczu.

Pół godziny do meczu. Piłkarze Jagiellonii wybiegli w koszulkach z nazwiskiem Mile Savković. Tak dają wsparcie swojemu kontuzjowanemu koledze z drużyny.

Oto składy:
Jagiellonia: Sandomierski - Arsenić, Runje, Mitrovic, Guilherme - Novikovas, Poletanovic, Pospisil, Romanczuk, Kostal - Klimala (46 Scepovic).
Rezerwowi: Kaczorowski, Kadlec, Wójcicki, Scepović, Bodvarsson, Adamec, Łapiński.
Wisła Płock: Dahne - Stefańczyk, Łasicki, Uryga, Garcia Sielewski, Łukowski, Ricardinho, Merebashvili (38. Varela)
Rezerwowi: Żynel, Warcholak, Miś, Varela, Stilić, Marazas, Kuświk.
Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).

Piłkarze obu drużyn są już na stadionie. Czekamy na podanie wyjściowych składów.
Wczoraj odbyły się dwa mecze 22. kolejki Lotto Ekstraklasy. Pogoń Szczecin pokonała 3:1 Górnika Zabrze, a Piast Gliwice rozgromił Lecha Poznań 4:0!

Materiał oryginalny: Ekstraklasa. Jagiellonia - Wisła Płock 1:0. Gol w ostatniej akcji meczu! Wójcicki bohaterem! - Kurier Poranny