El Clasico. Barcelona - Real 1:2 SKRÓT MECZU. Gran Derbi 2016. Bramki na YouTube [WIDEO]

AIP, JG,ezio
Barcelona - Real 1:2 SKRÓT MECZU. El Clasico Gran Derbi 2016. Bramki na YouTube [WIDEO] Manu Fernandez

Barcelona - Real 1:2 skrót meczu. Bramki na YouTube [WIDEO] Przed pierwszym gwizdkiem sędziego w meczu Barcelony z Realem oddany został hołd zmarłemu kilka dni temu Johanowi Cruyffowi. Najpierw zaprezentowano efektowną mozaikę, z koszulką z numerem 14 i napisem "Gracias Johan", po czym nastąpiła minuta ciszy. Dopiero później fani mogli skupić się na piłkarskim spektaklu, którego wszyscy potrzebowali jak powietrza.

Kiedy już zaczęła się boiskowa rywalizacja, piłkarze Barcelony starali się pokazać, że chcą oddać hołd legendarnemu Holendrami dobrą postawą na boisku. I niewiele brakowało, by już w 10. minucie zdobyli pierwszą bramkę. Po akcji Neymara z Luisem Suarezem ten ostatni miał wyśmienitą okazję, by pokonać Keylora Navasa, ale... nie trafił w piłkę. Siedem minut później Messi, Neymar, Rakitić i Suarez pokazali, na czym polega barcelońska tiki-taka.

Bardzo szybka i nieszablonowa wymiana piłki pomiędzy tymi zawodnikami w okolicach pola karnego zakończyła się strzałem Chorwata z 16 metrów, ale na szczęście dla "Królewskich" jeden z obrońców zablokował piłkę po jego uderzeniu. Chwilę później szanse miał jeszcze Messi, który wykonywał rzut wolny z bliskiej odległości po faulu Carvajala na Inieście, jednak Argentyńczyk posłał piłkę wysoko nad bramką. W dalszej części pierwszej połowy niewiele się działo.

Na uwagę zasługuje jedynie strzał Rakiticia, po którym doskonałą interwencją popisał się Navas oraz uderzenie Cristiano Ronaldo, które padło łupem Claudio Bravo. Warto też wspomnieć, że arbiter w 24. minucie popełnił błąd, nie reagując na faul Sergio Ramosa na Messim tuż za linią pola karnego.