Eliminacje MŚ 2022. Andora odhaczona, debiut Casha, dublet Lewandowskiego. Polska zagra w barażach o Mundial w Katarze

Jacek Czaplewski
AFP/East News
Eliminacje MŚ 2022. Reprezentacja Polski wygrała z Andorą 4:1 (3:1), dzięki czemu zapewniła sobie udział w barażach o Mundial w Katarze. Debiut zaliczył Matty Cash, a dubletem popisał Robert Lewandowski.

Eliminacje MŚ 2022. Andora - Polska 1:4

Paulo Sousa dokonał pięciu zmian względem październikowego meczu z Albanią (1:0). Z powodu kartek zabrakło Jana Bednarka i Tymoteusza Puchacza, kontuzja wykluczyła z gry Adama Buksę, a na ławce decyzją selekcjonera zaczęli Jakub Moder i Paweł Dawidowicz.

Reprezentanci Andory zagrali agresywnie i od razu za to zapłacili najwyższą cenę. Szkocki sędzia w 21 sekundzie wyrzucił z boiska Cucu za uderzenie łokciem w twarz Kamila Glika. Przed przerwą nasi rywale za faule i wykłócanie się o kary dla Polaków otrzymali jeszcze trzy żółte kartki. U nas ukarany został jedynie Mateusz Klich.

Polacy szybko wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Jako pierwszy trafil kapitan Robert Lewandowski po zagraniu Kamila Jóźwiaka. Była to 5 minuta meczu. W 11 minucie Jóźwiak sam zdobył bramkę, kiedy z lewej flanki dograł mu Przemysław Frankowski. Potem gra jakby siadła.

Na sztucznej murawie biało-czerwoni nie ustrzegli się błędów. Mimo gry w przewadze liczebnej - tak jak z San Marino - stracili bramkę. Doszło do tego po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w 45 minucie. Dwubramkową przewagę udało się odzyskać jeszcze przed kwadransem przerwy, gdy na 3:1 podwyższył Arkadiusz Milik, dla którego był to pierwszy występ w reprezentacji od marca. W drugiej połowie Milik skierował piłkę do siatki po raz drugi, lecz sędzia dopatrzył się ofsajdu i gola nie zaliczył.

W drugiej połowie Polacy nie strzelili już tylu goli, ale w pełni kontrolowali przebieg gry. Ostatnią bramkę zdobył nie kto inny jak Robert Lewandowski. Swoje 74. trafienie w narodowych barwach uzyskał po strzale głową, gdy z rzutu rożnego dośrodkował Piotr Zieliński.

Matty Cash zadebiutował w reprezentacji Polski. Pół godziny gry

Z powodu kartki w dzisiejszym meczu przeciw Węgrom nie zagra Grzegorz Krychowiak.

Piłkarz meczu: Robert Lewandowski
Atrakcyjność meczu: 6/10

REPREZENTACJA w GOL24

Matty Cash to nowy reprezentant Polski w piłce nożnej.Ma zadebiutować w dzisiejszym meczu eliminacji mistrzostw świata przeciwko Andorze. Cash ma 24 lata. Jest synem Polki, Barbary Tomaszewskiej, córki polskich emigrantów z Gdańska. Urodził się w Anglii, ale zdecydował się się grać dla Polski. We wrześniu 2021 roku wystąpił o polski paszport, który otrzymał 26 października. Został powołany do reprezentacji Polski przez Paulo Sousę. Cash występuje na prawej stronie boiska jako wahadłowy lub obrońca. Aktualnie gra w zespole Aston Villa, który występuje w angielskiej elicie.Aby zobaczyć zdjęcia Matty Casha przesuń gestem lub strzałką w prawo>>>

Matty Cash - tak mieszka i żyje na co dzień jest nowy reprez...