Mieszkańcy doczekali się w końcu pierwszego w mieście McDonald'sa. Dziś otwarcie.

W piątek 28 grudnia rozpoczęła działalność restauracja McDonald’s w Ełku. Nowy lokal znajduje się przy ul. Suwalskiej 80A, przy zbiegu ulic Suwalskiej i Przemysłowej.

Zobacz galerię

Na dzisiejszym oficjalnym otwarciu restauracji Mc Donald’s w Ełku uczestniczyło wielu zaproszonych gości. Byli obecni zarówno przedstawiciele samorządu, m.in. Tomasz Andrukiewicz prezydent Ełku wraz z zastępcami oraz Marek Chojnowski starosta ełcki.

Nie zabrakło również przedstawicieli instytucji uczestniczących przy realizacji tej inwestycji oraz przedstawicieli ełckich stowarzyszeń. Ale dzisiaj największą radość wszystkim zdecydowanie strawiła obecność dzieci, które wraz z prezydentem miasta oraz starostą ełckim przecięły wstęgę, a tym samym oficjalnie otworzyły restaurację McDonald’s w Ełku.

Czytaj też: McDonald’s wbrew prawu wyganiał kierowców z parkingu. Już nie będzie [ZDJĘCIA]

By podkreślić znaczenie działalności społecznie użytecznej na dzisiejszym otwarciu Dominik Szulowski w imieniu McDonald’s wręczył czeki o wartości po 5 tys. zł każdy dwóm stowarzyszeniom. Otrzymały je ONKOLUDKI Stowarzyszenie Rodzin Dzieci z Chorobą Nowotworową oraz Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Warmińsko – Mazurski Oddział w Ełku.

Na sali jadalnej znajduje się 80 miejsc siedzących, w tym 22 w strefie McCafé. W cieplejsze miesiące do dyspozycji gości jest również ogródek z miejscami dla 76 osób. Klienci zmotoryzowani mogą skorzystać z linii McDrive lub parkingu na 41 pojazdów. Restauracja została urządzona w nowoczesnym stylu, który cechuje żywa kolorystyka z elementami kolorów czerni, bieli i żółtego.

Restauracja jest czynna w tygodniu w godzinach 7:00 – 23:00, a w piątki i soboty do północy. W godzinach porannych dostępne są produkty z oferty śniadaniowej bazujące m.in. na jajkach i bekonie. W pozostałych godzinach obowiązuje popularna oferta burgerów i klasycznych produktów McDonald's.

Lokal jest przystosowany do obsługi osób niepełnosprawnych. Oferuje też darmowy dostęp do Internetu. Sprawną obsługę gości zapewnia 65 pracowników, w tym 15 menadżerów.