Nasza Loteria

Ełk: Po powrocie uczniów Zespołu Szkół nr 5 z Włoch nadal nie zastosowano wobec nich kwarantanny. Rodzice uczniów są zaniepokojeni

PZA
Po powrocie uczniów Zespołu Szkół nr 5 z Włoch nadal nie zastosowano wobec nich kwarantanny. Rodzice uczniów są zaniepokojeni
Po powrocie uczniów Zespołu Szkół nr 5 z Włoch nadal nie zastosowano wobec nich kwarantanny. Rodzice uczniów są zaniepokojeni archiwum
Rodzice, którzy postanowili o nie wysyłaniu dzieci do szkoły, są bardzo zaniepokojeni brakiem dalszych ustaleń.

– Dlaczego nie zostały zachowane środki ostrożności? Brak decyzji służb budzi podejrzenia i ogromny niepokój rodziców – mówi jeden z rodziców dziecka uczącego się w Zespole Szkół nr 5 w Ełku.

Starosta powiatu ełckiego Marek Chojnowski z Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego zapewnił, iż reagują oni adekwatnie do sytuacji. W piątek 6 marca odbyło się spotkanie sztabu, w którym uczestniczyli dyrektorzy szkół, Powiatowy Inspektor Sanitarny i starosta ustalali przebieg zastosowania bezpieczeństwa wobec uczniów.

Nie żyje 5-letnia dziewczynka z Ełku, u której zdiagnozowano ciężką grypę

Białystok: Nie żyje 5-letnia dziewczynka z Ełku, u której zd...

Ostatecznie decyzja została podjęta. 18 uczniów i dwoje nauczycieli, którzy w sobotę wrócili do Ełku, zostaną objęci dozorem sanitarnym. Są zobowiązani dwa razy dziennie kontrolować temperaturę i w razie niepokojących objawów – gorączki, kaszlu czy duszności – zawiadomić służby sanitarne.

Zobacz też:Ełk. Uczniowie Zespołu Szkół nr 5 w Ełku są na praktykach we Włoszech. Rodzice chcą by dzieci wróciły do Polski z powodu koronawirusa

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kolejna dawka szczepionki już dostępna!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze 12

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

L
Loko

Gratuluję rozwagi rozumu i wyobraźni dyrektorowi i staroście ełckiemu którzy nie zrobili NIC, aby zapobiec zarażeniu dalszych osób.

G
Gość
12 marca, 10:58, franek:

Człowieku bez wyobraźni jakim cudem siedzisz na tym stołku. Nie daj Bóg okaże się że jednak są chorzy i zarazili mnóstwo ełczan to zpewne ludzie cię zlinczują.

Jakoś ten Bóg daje się zakazić, i to masowo.Sadysta ?

u
una

Już wczoraj jedną dziewczynę zabrali na Ostródę na zakaźny

G
Gość

Jakaś masakra!! W Olecku to samo! Totalna bezmyślność!

G
Gość

Będzie testował jak wąglika...

G
Gość

Dwoje? Chyba dwóch.

G
Gość

A jak gorączka wystąpi to co? Z iloma ludźmi mieli kontakt?

Dlaczego nie byli odizolowani na kwarantannę?

f
franek

Człowieku bez wyobraźni jakim cudem siedzisz na tym stołku. Nie daj Bóg okaże się że jednak są chorzy i zarazili mnóstwo ełczan to zpewne ludzie cię zlinczują.

G
Gosc

Samorządy, Senepid podlega też Samorządom. Kogo wybraliście w Ełku to macie. Trzeba mądrze wybierać.

Z
Zb

Przecież u młodych osób choroba praktycznie przebiega bezobjawowo. Tylko test wykrywa wirusa. Do tego czasu mogą zarazić cały Ełk.

G
Gość

A Mateuszek twierdzi ze wszystko jest pod kontrolą ???

G
Gość

A kto ich wpuścił bez kwarantanny ?

Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna