Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Emeryci, renciści i inwalidzi nadal będą walczyć o godne życie

(d)
Podczas spotkania delegaci wybrani w kołach emerytów i oddziałach rejonowych PZERiI z województwa podlaskiego zwrócili uwagę na potrzebę szerszego wsparcia działań związku ze strony samorządów i władz centralnych
Podczas spotkania delegaci wybrani w kołach emerytów i oddziałach rejonowych PZERiI z województwa podlaskiego zwrócili uwagę na potrzebę szerszego wsparcia działań związku ze strony samorządów i władz centralnych Wojciech Wojtkielewicz
Jan Kalinowski został wybrany na przewodniczącego Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddziału Okręgowego w Białymstoku. Tak więc będzie kontynuował działania interwencyjne mające na celu obronę interesów emerytów, rencistów i osób niepełnosprawnych w województwie podlaskim.

Pięć ostatnich lat to był trudny okres dla emerytów, rencistów i inwalidów – stwierdzili uczestnicy XV Okręgowego Zjazdu Delegatów Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Białymstoku, podsumowując ostatnią kadencję. Cieszy współpraca z władzami samorządowymi i rządowymi, ale wsparcie mogłoby być większe za strony decydentów. Jest jeszcze wiele spraw do wyjaśnienia i załatwienia.

- Działania związku w minionej kadencji należy zaliczyć do najtrudniejszych, a to wynika z bardzo trudnej sytuacji w państwie – jak zmiana ustroju, która dała się odczuć członkom naszego – mówi Jan Kalinowski, przewodniczący Oddziału Okręgowego Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Białymstoku. – Były też przyśpieszone wybory samorządowe oraz wprowadzenie nowych reform, a szczególnie w służbie zdrowia, która miała skrócić kolejki do lekarzy, a stało się odwrotnie – wydłużyły je. Jednak mimo trudności związek nie ustępował w walce o poprawę życia ludzi najbiedniejszych, niepełnosprawnych, starszych i ciągłą walką prowadził i dopominał się o swoje prawa na szczeblu centralnym dla ludzi starszych i zagubionych.

Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów to największy krajowy związek seniorów. Działania organizacji obejmują: działalność socjalno-bytową, pomocową i kulturalną.

Wśród gości zaproszonych na XV Okręgowy Zjazd Delegatów Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Białymstoku byli przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej.

Podczas spotkania delegaci wybrani w kołach emerytów i oddziałach rejonowych PZERiI z województwa podlaskiego zwrócili uwagę na potrzebę szerszego wsparcia działań związku ze strony samorządów. Przewodnicząca zarządu PZERiI dr Elżbieta Ostrowska przedstawiła działania związku na szczeblu centralnym oraz mówiła o problemach, jakie są jeszcze do rozwiązania.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna