Emilia Romanowicz jeszcze raz wicemistrzynią Polski

Emilia Romanowicz (z prawej) finiszowała tuż przed Magdaleną Kozielską (nr 17)
Emilia Romanowicz (z prawej) finiszowała tuż przed Magdaleną Kozielską (nr 17) A. Zgiet
W Supraślu, zawodniczka miejscowej Puszczy ostatecznie sięgnęła po trzy medale Młodziezowych Mistrzostw Polski.

Emilia Romanowicz w środę wygrała sprint i była druga na 5 km stylem klasycznym. W czwartek w biegu na 5 km stylem dowolnym na dochodzenie utrzymała 2. pozycję (zawodniczki biegły z róznicami uzyskanymi po 5 km "klasykiem"). To oznacza, że Emilia zdobyła jeden złoty i dwa srebrne medale. Wynik znakomity!

W biegu na 5 km na dochodzenie zdecydowanie wygrała Ewerlina Marcisz (MKS Halicz Ustrzyki Dolne). Romanowicz musiała odeprzeć atak Magdaleny Kozielskiej z UKS Regle Kościelisko. Choć rywalka zbliyła się praktycznie na metry, Emilia wpadła na metę sekundę przed nią.

Już w sobotę Romanowicz wystartuje w Mistrzostwach Polski Seniorów w maratonie na 30 km techniką klasyczną w Jakuszycach.