Enea Polish Open. Badmintoniści SKB na podium Międzynarodowych Mistrzostw Polski

Anastazja Chomicz (z lewej) i Zuzanna Jankowska
Anastazja Chomicz zdobyła srebrny medal, a Przemysław Szydłowski brązowy w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Badmintonie - Enea Polish Open 2021

W Gnieźnie rozegrane zostały Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Badmintonie - Enea Polish Open 2021. Ponad trzystu zawodników walczyło o punkty do światowego rankingu i kwalifikacje na Igrzyska olimpijskie.

W finale gry podwójnej wystąpiła reprezentantka SKB Suwałki Anastazja Chomicz (SKB Suwałki), która grała z Zuzanną Jankowską (ABRM Warszawa). Niestety, w walce o złoty medal musiały uznać zawodniczek z Turcji przegrywając 0:2 (11:21, 12:21). W półfinale pokonały w trzech setach 2:1 (21:18, 16:21, 21:18) Kati-Kreet MARRAN/Helina RÜÜTEL (Estonia).

W turnieju gry pojedynczej Chomicz przegrała w walce o ćwierćfinał z reprezentantką Słowacji Martiną Repiską.

Brązowy medal Polish Open zdobył także Przemysław Szydłowski z SKB w grze podwójnej mężczyzn. Grając z Robertem Cybulskim, w półfinale przegrali z parą z Malezji MAN Wei Chong/Kai Wun TEE.