Jak grać młodzieżowe turnieje to tylko w Polsce
Choć nie wszystkie mecze mistrzostw świata cieszyły się pełną frekwencją, a niektóre - w Tychach czy Bydgoszczy nie zapełniały trybun w połowie, na kluczowych spotkaniach nie brakowało dopingu. Przed dwoma laty, gdy mistrzostwa Europy do lat 21 miały miejsce w naszym kraju, kolejne mecze również cieszyły się sporym zainteresowaniem. W niedzielę w Reggio Emilia na trybunach zjawiło się zaledwie dwa tysiące kibiców i w przeważającej większości byli to fani z Polski.
Krystian Bielik to nie przyszłość polskiej kadry. To piłkarz na tu i teraz
Choć w końcówce popełnił kosztowny błąs, wcześniej przewodził naszej kadrze zarówno w defensywie jak i środku pola. Na tle pozostałych obrońców prezentował się bardzo dobrze, swoimi interwencjami ratował Kamila Grabarę przed koniecznością interwencji. To on zdobył bramkę na 2:1, choć już wcześniej ciągnęło go do przodu. W klubie, trzecioligowym Charlton, występował przecież na pozycji defensywnego pomocnika. Bardzo przydatny przy stałych fragmentach, mógłby zrobić różnicę nie tylko u Czesława Michniewicza.
Spokojny środek pola kluczem do sukcesu
Nie po raz pierwszy pomyłki zdarzały się Mateuszowi Wietesce, błąd popełnił także Krystian Bielik. Mylić się rzeczą ludzką, tym bardziej rzeczą reprezentantów Polski. Na stosunkowo niewiele pomyłek linii defensywy (osłabionej brakiem Roberta Gumnego) pozwalał świetny środek pola tworzony przez Szymona Żurkowskiego oraz Patryka Dziczka. Pierwszy z nich nie na darmo został wybrany najlepszym piłkarzem tego meczu. Do bramki i asysty dołożył sporo dobrych interwencji w środku pola. Chętnie cofał się do defensywy i w razie potrzeby wchodził między Wieteskę oraz Kamila Pestkę. Dziczek z kolei zagrał na miarę mistrza Polski, którym przecież jest od niedawna. Praktycznie nieomylny, to za jego sprawą Belgia zmuszona była do ataków skrzydłami.
Wygadanie Kamila Grabary przynosi efekty
Podczas meczu w Reggio Emilia atmosfera przypominała tę sparingową. Zaledwie dwa tysiące kibiców na trybunach, duża część przyszła na stadion Sassuolo jedynie obejrzeć zawody, nie wspierała żadnej z ekip. Pozostali dopingowali Biało-Czerwonych, ale nie zagłuszali rozmów między zawodnikami. Je doskonale można było słyszeć także z trybun, a przewodził im Kamil Grabara. Bramkarz przez cały czas ustawiał kolegów z defensywy, doradzał im, wykorzystywał to, że widzi więcej. W końcówce pomógł im także swoimi interwencjami. Liczne rzuty rożne Belgów mogły im przynieść więcej niż jedną bramkę.
Zapowiedzi walki o Tokio 2020 to nie tylko puste slogany
Po awansie w barażach, założyliśmy z kolegami grupę, która nazywa się „Tokio 2020”. Każdy mocno wierzy w to, że możemy narobić zamieszania i sprawić niespodziankę - opowiadał Mateusz Wieteska w wywiadzie z Piotrem Kamienieckim z portalu legia.net. Jego słowa w rozmowach potwierdzali m.in. Szymon Żurkowski czy Robert Gumny. Te słowa mogły wydawać się puste, ot zwykła zapowiedź przed nadchodzącym turniejem. Okazało się jednak, że reprezentanci Polski nie rzucają słów na wiatr. Nie tylko nie wystraszyli się wyżej wycenianych rywali, ale przede wszystkim pokazali, że przynależność klubowa czy znane nazwiska nie zawsze mają znaczenie.
Polska wygrywa na inaugurację
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?