Andrzej Czekaj
Mecz Polska - Finlandia odbędzie się na Eurobasket w czwartek
Mecz Polska - Finlandia odbędzie się na Eurobasket w czwartek Dariusz Gdesz / Polska Press
Polscy koszykarze pokonali Finlandię 78:65 w swoim ostatnim meczu w grupie A. Dzięki tej wygranej biało-czerwoni zakończyli rywalizację w grupie A EuroBasketu na trzecim miejscu i w 1/8 finału zmierzą się w sobotę lub niedzielę z drugą drużyną grupy B. Punkty dla Polaków w meczu z Finami zdobyli: Waczyński 17, Slaughter 13, Gortat 10, Ponitka 8, Kulig 7 oraz Karnowski 10, Cel 6, Zamojski 4, Koszarek 3.

16.42 Polacy wygrywają z Finlandią 78:65. Biało-czerwoni znakomicie zagrali w IV kwarcie. Polacy zakończyli rywalizację w grupie A EuroBasketu na trzecim miejscu i w 1/8 finału zmierzą się w sobotę lub niedzielę z drugą drużyną grupy B grającej w Berlinie

16.15 Po trzech wartach Polacy prowadzą z Finlandią 58:52. Trzecią kwartę nasz zespół wygrał 16:11. Najskuteczniejsi w ekipie biało-czerwonych są na razie Waczyński 13, Gortat 10 i Slaughter.

15.40 Po dwóch kwartach Polska prowadzi z Finlandią 42:41. Mecz jest bardzo wyrównany, a drugą kwartę wygrali Finowie 21:19. Najwięcej punków dla biało-czerwonych zdobyli do przerwy Waczyński 10, Slaughter 9 i Gortat 8

15.15 Po pierwszej kwarcie Polska prowadzi z Finlandią 23:20. Najwięcej punktów dla Polski rzucili na razie Slaughter 7 i Waczyński 5

MECZ POLSKA FINLANDIA TRANSMISJA + RELACJA LIVE

W czwartek, na zakończenie rywalizacji o trzecie miejsce w grupie A, Polacy grają z Finlandią.
- Finowie są bardzo dobrze poukładani, grają zespołowo. Ale mamy większy potencjał ludzki niż Finlandia. Ten pojedynek będzie zapewne bardzo wyrównany. Porażka z Izraelem wpłynie na Polaków pozytywnie - powiedział Piotr Szybilski, były koszykarz reprezentacji Polski.

Na wielkich imprezach bardzo często zdarza się, że o awansie do kolejnej fazy turnieju decydują ostatnie mecze w grupie. Walka w nich trwa wówczas do samego końca, a o sukcesie, bądź porażce decydują szczegóły. Teraz o te szczegóły polski kibic koszykówki martwić (przynajmniej na razie) się nie musi. Polacy awans do fazy pucharowej Eurobasketu wywalczyli bez gry, dzięki wygranej… Finlandii z Bośnią i Hercegowiną.

Polacy do spotkania z reprezentacją „Suomi” wyjdą bez presji, że ewentualna porażka może pozbawić ich szans na awans do fazy pucharowej. Zameldowali się w niej po raz pierwszy od 6 lat. W meczu z Finlandią biało – czerwoni zagrają o jak najlepszy wynik, który zagwarantuje im 3 pozycję na finiszu grupowych zmagań. Pomimo faktu, że obie drużyny zapewniły już sobie bilety do Lille na dalszą fazę turnieju, Mike Taylor, szkoleniowiec reprezentacji Polski zapewnił, że nie ma mowy o odpuszczaniu. - Na turniejach gra się od meczu do meczu. Wszystko się zmienia. Możesz jednego wieczoru grać okropnie, a następnego dnia wrócić i okazać się najlepszą drużyną turnieju. Skupiamy się na Finlandii. Na początku turnieju nie radzili sobie zbyt dobrze, natomiast zagrali świetnie z Bośnią. Mamy do nich dużo szacunku – powiedział amerykański trener biało – czerwonych.

Zespół Finlandii przez ostatnie 11 lat poczynił duże postępy w tej dyscyplinie. Duża w tym zasługa trenera Henrika Dettmanna, który prowadzi fińską kadrę od 2004 roku. Dettmann przekazał drużynie swoją koncepcję gry, którą zespół konsekwentnie i skutecznie realizuje.

Polacy muszą być w tym spotkaniu bardzo skoncentrowani, bowiem jak podkreśla Mike Taylor - Finlandię świetnie się ogląda, bo grają ze sobą już długo. Mecze sparingowe z Łotwą i Słowenią były zaplanowane, aby pomóc nam przygotować się do gry przeciwko zespołowi, która gra właśnie w takim stylu jak Finlandia. Duży wpływ na ich grę ma Petteri Koponen, Jamar Wilson to dla nich dodatkowa osoba do kreowania gry, a Erik Murphy dodaje trafienia bliżej kosza. Mają też świetnych zadaniowców, takich jak Shawn Huff, Gerald Lee, Tuukka Kotti, czy Sasu Salin. Mecz z nimi będzie dużym wyzwaniem – mówi Taylor.

Finowie na tegorocznym Eurobaskecie legitymują się takim samym bilansem jak Polacy (2 zwycięstwa z Rosją 81:79 i Bośnią i Hercegowiną 88:59, ale odnieśli też 2 porażki z Francją 97:87 po dogrywce i Izraelem 79:66).

Po spotkaniu z Finlandią polski zespół pozna kolejnego rywala tym razem już w fazie pucharowej. Będzie to zespół, który rywalizuje w grupie B (Serbia, Włochy, Turcja, Niemcy, Hiszpania, Islandia).

Bezpośrednią transmisję przeprowadzi TVP Sport i sport.tvp.pl.

*Złoty pociąg odnaleziony! Już rozpala wyobraźnię ZŁOTY POCIĄG MEMY
*Gala BCC Katowice, czyli rewia luksusu i przepychu ZOBACZ ZDJĘCIA
*Tak policja z Katowic zatrzymuje handlarza dopalaczami ZDJĘCIA + WIDEO z zatrzymania
*Tak się bawią Katowice! Koncert na 150-lecie Katowic URODZINY KATOWIC ZDJĘCIA

Materiał oryginalny: Eurobasket 2015 Finlandia – Polska 65:78 Trzecie miejsce Polaków w grupie [RELACJA LIVE TRANSMISJA] - Dziennik Zachodni