e-Winner II liga. Piłkarze suwalskich Wigier wywalczyli z rezerwami Lecha jeden punkt

Wojciech Szubartowski
Z Wronek piłkarze suwalskich Wigier przewieźli jeden punkt z drugoligowego meczu z rezerwami Lecha Poznań

Na wyjazdowe zwycięstwo suwalskie Wigry muszą jeszcze poczekać. W sobotę suwalska drużyna zremisowała we Wronkach z rezerwami Lecha Poznań 0:0.

Pierwszą groźniejszą akcję podopieczni trenera Dawida Szulczka przeprowadzili w 9 minucie, gdy Kamila Adamka, który otrzymał podanie od Kacpra Michalskiego ubiegł golkiper Lecha. W odpowiedzi Lech przeprowadził kontrę, a strzał Krystiana Palacza wybronił z kolei Hieronim Zoch.

Wigry szukały w kolejnych minutach swoich szans w strzałach z dystansu, ale niestety bezskutecznie. W 34 minucie w polu karnym Wigier padł Siergiej Kriwiec. Gospodarze domagali się karnego, ale sędzia nie widział żadnego faulu, a męską walkę o piłkę z Kriwieca z Michałem Ozgą.

W 35 minucie Wigry przeprowadziły najlepsza akcję w pierwszej połowie. Po podaniu Adamka strzał Mateusza Sowińskiego nogą wybronił bramkarz Lecha Miłosz Mleczko.

Pięć minut później, to Zoch uratował Wigry od utraty gola broniąc uderzenie piłkarza Lecha.

Druga połowa rozpoczęła się od strzału Lecha, po którym ponownie wyłapał piłkę Zoch. Aktywny był także Kriiwec, ale i jego strzały powstrzymywał bramkarz Wigier.

W 63 minucie piłka wpadła do bramki Lecha. Niestety krótka była radość piłkarzy Wigier, gdyż sędzia uznał, że Kamil Adamek był na pozycji spalonej.

Trzy minuty później jeden z zawodników Lecha uratował swoją drużynę od utraty bramki, po tym jak Michalski ograł już bramkarza gospodarzy kierując piłkę w kierunku pustej bramki.

Pod koniec spotkania przycisnął Lech II, m.in. piłka po uderzeniu Damiana Kołtańskiego wylądowała na poprzeczce Wigier. I tak po ciekawym i wyrównanym meczu Wigry zremisowały z Lechem II Poznań 0:0.

Lech II Poznań - Wigry Suwałki 0:0
Lech II: Miłosz Mleczko - Filip Borowski (82. Jakub Zagórski), Adrian Laskowski, Maksymilian Pingot, Krystian Palacz - Filip Wilak (82. Damian Kołtański), Łukasz Norkowski, Antoni Kozubal (75. Patryk Gogół), Siergiej Kriwiec, Jakub Antczak (66. Jakub Karbownik) - Norbert Pacławski (75. Łukasz Spławski).
Wigry: Hieronim Zoch - Kacper Michalski, Michał Ozga, Łukasz Bogusławski (73. Rafał Grzelak), Patryk Mularczyk - Mariusz Rybicki (80. Robert Bartczak), Mikołaj Łabojko, Bartłomiej Babiarz, Mateusz Sowiński (73. Mikołaj Randak), Denis Gojko - Kamil Adamek (73. Kōsei Iwao).
Żółte kartki: Kozubal, Wilak (Lech II); Babiarz, Łabojko, Mularczyk (Wigry).
Sędziował: Filip Kaliszewski (Gdańsk)

Inne wyniki II ligi
Śląsk II Wrocław - Znicz Pruszków 3:0 (0:0).
Bramki: 1:0 Sebastian Bergier 64 z karnego, 2:0 Bartosz Boruń 76, 3:0 Szymon Krocz 88.
Hutnik Kraków - Wisła Puławy 1:3 (1:2).
Bramki: 0:1 Emil Drozdowicz 3, 1:1 Patryk Kieliś 13, 1:2 Carlos Daniel 40, 1:3 Ednilson Furtado 83.
GKS Bełchatów - Sokół Ostróda 2:0 (0:0).
Bramki: 1:0 Dawid Flaszka 55, 2:0 Artur Golański 62 z karnego.
Garbarnia Kraków - KKS 1925 Kalisz 3:1 (1:0).
Bramki: 1:0 Bartłomiej Korbecki 27, 2:0 Michal Klec 61, 2:1 Mateusz Majewski 65, 3:1 Wojciech Słomka 79.
Pogoń Grodzisk Mazowiecki - Chojniczanka Chojnice 0:3 (0:1.)
Bramki: 0:1 Tomasz Mikołajczak 41, 0:2 Szymon Skrzypczak 69, 0:3 Marcin Grolik 85.

1. Stal Rzeszów 14 35 31-11
2. Ruch Chorzów14 28 21-13
3. Chojniczanka Chojnice 15 25 33-16
4. Olimpia Elbląg 14 25 15-13
5. Radunia Stężyca 14 23 27-21
6. Garbarnia Kraków 15 23 24-21
7. Motor Lublin 14 22 25-12
8. Wisła Puławy 15 22 28-23