Falstart Jagiellonii. Klęska 0:4 z Podbeskidziem!

(mark)
Dawid Plizga
Dawid Plizga W. Wojtkielewicz
Jagiellonia Białystok fatalnie rozpoczęła rundę wiosenną T-Mobile Ekstraklasy. W Bielsko-Białej przegrała aż 0:4 z Podbeskidziem.

O grze Jagiellonii trudno powiedzieć coś dobrego. Białostoczanie popełniali fatalne błędy w obronie, w których celował Aleksis Norambuena, jak również środkowi defensorzy Ukah i Pazdan. W ataku największe zagrożenie było ze strony Dawida Plizgi, ale on został zmieniony w 57 minucie przez Gajosa. Zupełnie niewidoczny był Tomasz Kupisz.
Żółto-czerwoni stracili bramkę już w drugiej minucie, gdy Norambuena został ograny przez Piotra Malinowskiego. Po dośrodkowaniu Pazdan nie zdążył z kryciem i Robert Demjan głową po raz pierwszy pokonał Jakuba Słowika. W 17 min. Błażej Telichowski, po kolejnych błędach defensywy, podwyższył na 2:0. W drugiej połowie gra się nie zmieniła. Niemrawie grający piłkarze Jagi stracili kolejne dwie bramki, W 66 min. Sokołowski, a w 82 min. po raz drugi Demjan skierowali piłkę do siatki Jagiellonii.

Podbeskidzie - Jagiellonia 4:0 (2:0)
Bramki: 1:0 - Demjan 2, 2:0 - Telichowski 17, 3:0 - Sokołowski 66, 4:0 - Telichowski 82
Podbeskidzie: Zajac - Sokołowski, Pietrasiak, Konieczny, Telichowski - Malinowski (74 Cetković), Łatka, Sloboda (86 Kołodziej), Chmiel - Pawela (83 Deja) - Demjan
Jagiellonia: Słowik - Norambuena, Pazdan, Ukah, Hanzel - Quintana, Grzyb, Kupisz - Min Kyun Kim && Kowalski), Plizga (57 Gajos) - Frankowski (46 Smolarek).
Żółte kartki: Sloboda (Podbeskidzie), Plizga, Kupisz, Pazdan (Jagiellonia)