MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Fałszywa strona dużego banku. Tak cyberprzestępcy wykradają loginy i hasła. „Nie dajcie się okraść"

Maciej Badowski
Opracowanie:
Zespół CSIRT KNF ostrzega – wejście w link prowadzi na fałszywą stronę bankowości elektronicznej, na której oszuści wykradają loginy i hasła użytkowników.
Zespół CSIRT KNF ostrzega – wejście w link prowadzi na fałszywą stronę bankowości elektronicznej, na której oszuści wykradają loginy i hasła użytkowników. pexels.com
Zespół cyberbezpieczeństwa w Komisji Nadzoru Finansowego (CSIRT KNF) ostrzega przed cyberoszustami podszywającymi się pod Bank Millennium. Na fałszywej stronie „oszuści wykradają loginy i hasła użytkowników". – Zachowajcie rozwagę! – ostrzegają eksperci. Jak wygląda schemat działania cyberprzestępców?

CSIRT KNF za pośrednictwem swojego konta w mediach społecznościowych ostrzega przed nową kampania cyberoszustów. – UWAGA! Cyberprzestępcy kolejny raz wykorzystują fałszywe reklamy w wyszukiwarce. W tym przypadku podszywają się pod @BankMillennium – wyjaśniają w zamieszczonym wpisie.

Jak wyjaśniają, „wejście w link prowadzi na fałszywą stronę bankowości elektronicznej, na której oszuści wykradają loginy i hasła użytkowników". W związku z tym przedstawiciele CSIRT KNF alarmują, aby „zachować rozwagę". Do postu dołączono zdjęcia prezentujące fałszywą stronę banku.

Cyberprzestępcy coraz częściej wykorzystują fałszywe reklamy

Kilka dni temu eksperci CSIRT KNF zwracali uwagę na wyszukiwanie strony swojego banku. – Cyberprzestępcy coraz częściej wykorzystują fałszywe reklamy do dystrybucji niebezpiecznych stron podszywających się pod bankowość elektroniczną –ostrzegali we wpisie. – Nie dajcie się okraść! – dodali.

Eksperci zaprezentowali także „niebezpieczną stronę, do której prowadziła fałszywa reklama". – Pamiętajcie o tym, aby zawsze weryfikować adres strony Waszego banku! – dodali.

Upraszczanie cyberochrony

Leszek Tasiemski z WithSecure w swoich prognozach na 2023 rok wskazuje, że rośnie złożoność hybrydowego, wielochmurowego środowiska pracy i luka kompetencyjna, brakuje specjalistów ds. cyberbezpieczeństwa. To jego zdaniem sprawia, że firmy i organizacje będą poszukiwać prostych rozwiązań ochronnych. Jak wyjaśnia, najwygodniejszym sposobem na zwiększanie bezpieczeństwa nie będzie wdrażanie kolejnych skomplikowanych rozwiązań, tylko budowa uproszczonego ekosystemu, który zapewnia monitoring zabezpieczeń z poziomu jednej konsoli.

Jednocześnie prognozuje, że „w najbliższym czasie będziemy więc świadkami coraz większej liczby ataków specyficznych dla chmury, które wykorzystują konkretne słabości, błędne konfiguracje i luki w infrastrukturze".

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: W Polsce drastycznie wzrosną podatki? Winna demografia

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna