FC Barcelona-Arsenal Londyn. Bramki, skrót meczu wideo online

KaWu
Z pojedynku dwóch gigantów zwycięsko wyszła Barcelona.

FC Barcelona-Arsenal Londyn. Bramki, skrót meczu wideo online:

Niemal 100 tysięcy widzów oglądało pojedynek FC Barcelony z Arsenalem. W pierwszym składzie Kanonierów wyszedł Wojciech Szczęsny. Niestety już na początku meczu doznał kontuzji palca i musiał opuścić plac gry. Bramkarz reprezentacji Polski został zmieniony przez Hiszpana Manuela Almunię. Takiego dramatycznego rozpoczęcia meczu Wojtek nie spodziewał się na pewno.

Ogromne emocje udzieliły się piłkarzom tuż przed przerwą, kiedy m.in. napastnik Arsenalu Robin van Persie wdał się w przepychankę z Ericem Abidalem. Chwilę później Holender chciał się zrewanżować piłkarzowi Barcy i w walce o piłkę uderzył go w twarz. Zobaczył za to żółtą kartkę.

Pierwszą bramkę zobaczyliśmy dopiero w doliczonym czasie gry pierwszej połowy. Argentyńczyk Lionel Messi zaprezentował futbol na światowym poziomie. Sprytnie przerzucił piłkę nad wybiegającym z bramki Almunią i kopnął do siatki.

W 53. minucie prawie sto tysięcy kibiców zamarło, bo po rzucie rożnym własnego bramkarza strzałem głową pokonał Sergio Busquets, a remis zapewniał awans gościom.

W 69 minucie Xavi trafił na 2-1, a w 71 minucie gości dobił z rzutu karnego niezawodny Messi.

Barcelona - Arsenal Londyn 3:1 (1:0)

Bramki: dla Barcelony - Lionel Messi (45+3, 71-karny), Xavi (69); dla Arsenalu - Sergio Busquets (53-samob.).

Czerwona kartka: Robin van Persie (Arsenal, 56). Sędziował: Massimo Busacca (Szwajcaria). Widzów: 98 000.

Pierwszy mecz - 1:2. Awans - Barcelona.

Barcelona: Victor Valdes - Daniel Alves, Sergio Busquets, Eric Abidal, Adriano Correia (90-Maxwell) - Javier Mascherano (88-Seydou Keita), Xavi, Andres Iniesta - Pedro, Lionel Messi, David Villa (82-Ibrahim Afellay).

Arsenal: Wojciech Szczęsny (19-Manuel Almunia) - Bacary Sagna, Johan Djourou, Laurent Koscielny, Gael Clichy - Tomas Rosicky (74-Andrej Arszawin), Cesc Fabregas (78-Nicklas Bendtner), Abou Diaby, Jack Wilshere, Samir Nasri - Robin van Persie.