Festiwal Kultur i Podróży „Ciekawi Świata” w BOK-u wystartował! Podlaski podróżnik Tomasz Jakimiuk opowiedział o Afryce (ZDJĘCIA)

Olga Goździewska-Marszałek
Olga Goździewska-Marszałek
24 października rozpoczęła się dziewiąta odsłona białostockiego festiwalu podróżniczego. Pierwszego dnia sala pękała w szwach.
24 października rozpoczęła się dziewiąta odsłona białostockiego festiwalu podróżniczego. Pierwszego dnia sala pękała w szwach. Piotr Łozowik
Podlaski podróżnik Tomasz Jakimiuk był jednym z gości 9. Festiwalu Kultur i Podróży "Ciekawi świata". Jego opowieść o podróży hulajnogą przez Afrykę rozpoczęła cykl spotkań w BOK.

To już dziewiąta edycja białostockiego festiwalu podróżniczego. Wezmą w nim udział najciekawsi globtroterzy, blogerzy, podróżnicy i odkrywcy. W programie imprezy znajdują się prezentacje podróżnicze zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci, spotkania autorskie, spotkania z blogerami, fotografami, autorami książek, filmy, wystawa, koncert.

Lista gości jest naprawdę imponująca. Przed nami wystąpienia m.in. Przemka Kossakowskiego, Jacka Hugo-Bader, Jarosława Kuźniara, Rafała Fronia, Jędrzeja Majka, Piotra Jurkowskiego, Magdy Bębenek i Piotr Horzela, Ryszarda Jakubowskiego i Michała Patera.

Zobacz też: Podlasianin Tomasz Jakimiuk od dwóch miesięcy przemierza Afrykę na hulajnodze. Podróżnika wspiera Martyna Wojciechowska (ZDJĘCIA)

Jedną z gwiazd białostockiego festiwalu podróżniczego jest Tomasz Jakimiuk. W czwartkowy wieczór (24. 10) opowiedział o swojej samotnej wyprawie hulajnogą i autostopem przez Afrykę.

O podlaskim podróżniku pisaliśmy na łamach gazety już nie raz. Ale Jakimiuk wciąż nas zaskakuje i przywozi ze swoich wypraw niesamowite opowieści i zdjęcia.

Przez cztery miesiące podróży siemiatyczanin odwiedził dziewięć państw. Jego celem było przemierzenie Afryki z północy na południe, od Egiptu, przez Sudan Północny, Etiopię, Kenię, Tanzanię, Zambię, Botswanę, aż po Kapsztad. Jechał na hulajnodze i autostopem. Jego priorytetem było poznawanie lokalnej społeczności i zrozumienie kultury danego kraju. Pomagała mu w tym... hulajnoga.

- To taki artefakt, który pomaga przyciągnąć ludzi. Nie musisz się zastanawiać, jak zacząć rozmowę, to ludzie sami do ciebie podchodzą i pytają: A co to jest? A jak to działa? To jeździ? Poza tym moja hulajnoga się rozhulała i zacząłem wymyślać kolejne projekty. Celem moich podróży jest przekraczanie nowych barier, nie chodzi w nich o kilometry, o czas - opowiadał w czasie swojego wystąpienia Jakimiuk.

Więcej o jego przygodach przeczytasz w piątkowym magazynie Gazety Współczesnej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Francja podwyższy wiek emerytalny. Protesty na miarę żółtych kamizelek

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna
Dodaj ogłoszenie