MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Finał akcji Pola Nadziei odbywa się wirtualnie. Każdy może pomóc dzieciom z białostockiego hospicjum. Brakuje jeszcze 100 tys. zł (zdjęcia)

Urszula Ludwiczak
Urszula Ludwiczak
W tym roku wsparcie Fundacji odbywa się wirtualnie
W tym roku wsparcie Fundacji odbywa się wirtualnie Fundacja Pomóż Im
Jubileuszowa, X edycja Kampanii „Pola Nadziei” miała być wyjątkowa i zdecydowanie taka jest. Niezwykłe aktywności uczestniczących w nich placówek, niezliczona ilość zaangażowanych nauczycieli i uczniów, wartościowe spotkania edukacyjne – to wszystko sprawiało, że serce organizującej akcji Fundacji „Pomóż Im” biło szybko i radośnie. Ale finisz będzie nietypowy. W tym roku darczyńcy nie spotkają kwestujących wolontariuszy w galeriach, parkach czy na chodnikach. Finał „Pól Nadziei” odbywa się on-line.

Co roku wolontariusze z puszkami byli praktycznie wszędobylscy. Darczyńcom w prezencie przekazywali żonkile, symbole nadziei. Kwiaty, zasadzone jesienią, właśnie pięknie kwitną, ale tym razem nie trafią na kwestę. Ze względu na niemożność przeprowadzenia klasycznej zbiórki w czasie obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa, odbędzie się ona wirtualnie. Każdy może pomóc zostając w domu.

- Podopieczni Białostockiego Hospicjum dla Dzieci i ich rodziny potrzebują wsparcia. W tym trudnym okresie jeszcze bardziej. Dlatego działamy i konsekwentnie szerzymy ideę bezinteresownej pomocy, tyle, że wirtualnie. Przez lata, w których organizujemy kampanię, poznaliśmy wielu siewców nadziei. Dzięki nim zdarzyło się wiele cudów. Dlatego wierzymy, że tym razem również przełamiemy bariery, które stwarza nam los – mówi Krystyna Skrzycka, wiceprezes Fundacji „Pomóż Im”.

Wirtualna zbiórka już została uruchomiona. Pozyskane środki są bardzo istotne, natomiast idea pozostaje równie ważna. Zaangażowanie, przekazywanie dobra i bezinteresowność. Dlatego Fundacja zapoczątkowała w mediach społecznościowych specjalny challenge.

- Podopieczni dziękując za dotychczasową pomoc ślą w świat serduszka. W odpowiedzi możemy podarować też nasze serca dzielnym maluchom – dlatego uruchomiliśmy challenge #sercedlahospicjum – mówi Dominika Chimkowska, koordynator wolontariatu Fundacji „Pomóż Im” i akcji „Pola Nadziei”. - Challenge polega na wstawieniu zdjęcia z sercem – w dowolnej interpretacji, podpisaniu go odpowiednim hashtagiem, czyli właśnie #sercedlahospicjum, udostępnieniu zbiórki i podaniu „pałeczki” dalej do znajomych osób. Chcemy, żeby tablice na Facebooku i Instagramie wypełniły się sercami. Każde udostępnienie pomnoży ilość serc, a jeśli ktoś ma takie możliwości, dołoży swoją cegiełkę na rzecz naszych małych bohaterów. Wierzymy, że mimo przeniesienia kwesty do Internetu, uda nam się ją przeprowadzić – wyjaśnia Dominika.

Dzięki działaniom zaangażowanych placówek z poprzednich miesięcy w tej chwili na koncie akcji jest już prawie 90 tys złotych.
Do wyrównania zeszłorocznego wyniku brakuje nieco ponad 110 tysięcy zł. Termin zakończenia zbiórki to 14 czerwca.
Wspomóż można wchodząc na stronę internetową Fundacji Pomóż Im.
„Pola Nadziei” ruszyły w Białymstoku. Każdy może ofiarować drugiemu cząstkę szczęścia

„Pola Nadziei” to międzynarodowa kampania mająca na celu propagowanie idei wolontariatu, bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom. Jest realizowana wyłącznie przez hospicja. Polega na sadzeniu jesienią żonkili – symboli nadziei i tym samym tworzeniu „pól nadziei”. Kiedy wiosną kwiaty kwitną rozdawane są w ulicznych kwestach, a pozyskane w ten sposób fundusze pozwalają na częściowe zaspokojenie potrzeb podopiecznych hospicjów. W tym roku żonkile na ulice jednak nie trafią.
Hasło jubileuszowej, dziesiątej edycji w woj. podlaskim brzmi „Jesteśmy sobie potrzebni”. Tworząc je Fundacja nie zdawała sobie sprawy, jak szczególnego znaczenia nabierze.

Białystok. Finał akcji Pola Nadziei. Żonkilowa kwesta już w najbliższą sobotę

Tu oglądasz: Słownik pojęć związanych z koronawirusem

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna