x-news,ezio
Finał Ligi Europy. Bramki, akcje, komentarze. Liverpool - Sevilla 1:3 (WIDEO YouTube) Martin Meissner
Liga Europy. Liverpool - Sevilla 1:3. Piłkarze Sevilli po raz trzeci z rzędu sięgnęli po puchar Ligi Europy. W finale rozgrywanym w Bazylei hiszpański zespół z Grzegorzem Krychowiakiem w składzie pokonał Liverpool 3:1.

Finał Ligi Europy. Bramki, akcje, komentarze. Liverpool - Sevilla 1:3 (WIDEO YouTube) Piłkarze Sevilli po raz trzeci z rzędu triumfowali w rozgrywkach Ligi Europy. W finale, który odbył się na stadionie w Bazylei, ekipa z Andaluzji pokonała Liverpool 3:1. Całe spotkanie w barwach zwycięzców rozegrał Grzegorz Krychowiak.

Pierwsza połowa zupełnie nie wskazywała na takie rozstrzygnięcie. Po pierwszych 45. minutach to „The Reds” prowadzili 1 do 0 po bramce Daniela Sturridge’a, a Hiszpanie nie oddali w tym czasie ani jednego celnego strzału na bramkę rywali. Sevilli wystarczyło jednak 18 sekund drugiej połowy, by doprowadzić do remisu. Na listę strzelców wpisał się Kevin Gameiro.

Bohaterem drużyny prowadzonej przez Unaia Emery’ego został Coke, który dwukrotnie pokonał Simone’a Mignoleta w 64. i 70. minucie spotkania. Dzięki temu zwycięstwu Sevilla jako pierwsza drużyna w historii triumfowała w rozgrywkach Ligi Europy i dawnego Pucharu UEFA trzy razy z rzędu.

Sevilla i Krychowiak po raz trzeci z rzędu wygrali Ligę Europy. Nokaut Liverpoolu w drugiej połowie, źródło: Foto Olimpik/x-news

- Bardzo się denerwował przed i w trakcie tego spotkania. Widać było, że Sevilla bała się rywali, ale historia pokazała, że lubi się powtarzać. Bardzo się cieszę z sukcesu syna, bo jego zespół potwierdził, że wygrana w zeszłorocznym finale w Warszawie nie była przypadkiem - powiedział ojciec pomocnika Sevilli Edward Krychowiak.