Finalista Pucharu Polski z ubiegłego sezonu odpadł na pierwszej przeszkodzie

Mecz 1/32 Pucharu Polski Cracovia - Jagiellonia
Mecz 1/32 Pucharu Polski Cracovia - Jagiellonia Joanna Urbaniec / Polskapress
Jagiellonia przegrała 2:4 na wyjeździe z Cracovią i na pierwszej rundzie zakończyła udział w Totolotek Puchar Polski

Tak jak można było się spodziewać na mecz pucharowy trenerzy obu drużyn wystawili piłkarzy mniej grających w lidze. I tak Ireneusz Mamrot w porównaniu do wyjściowej jedenastki w spotkaniu z Lechem Poznań dokonał siedmiu zmian, a trener Cracovii Michał Probierz poszedł jeszcze dalej i zmienił aż dziewięciu zawodników.

Od początku lepiej wyglądał zespół Żółto–Czerwonych. Podopieczni Ireneusza Mamrota dłużej utrzymywali się przy piłce i przeprowadzili kilka składnych akcji. Jednak to gospodarze byli konkretniejsi. W 16 minucie po rzucie rożnym Ivan Runje zbyt „krótko” wybił piłkę głową i zaraz Grzegorz Sandomierski musiał interweniować po silnym uderzeniu Sergiu Hanki. Nasz bramkarz odbił piłkę, ale wprost pod nogi Filipa Piszczka, który nie miał problemu ze skierowaniem jej między słupki. Niecałe dziesięć minut później było już 2:0. Strata, szybka kontra, dośrodkowanie i Bojan Cecarić wślizgiem z bliskiej odległości wpakował piłkę do bramki. Natomiast Jagiellonii nie wychodziło nic. Nawet uderzenie z rzutu wolnego Marko Poletanovica z piątego metra trafiło w głowę bramkarza Cracovii. Ale Jaga nie poddawała się i w 41 minucie zdobyła bramkę kontaktową. Tomas Prikryl w polu karnym zagrał piętą do Juana Camary, a ten uderzeniem w „krótki róg” zdobył swojego pierwszego gola w sezonie.

Zaraz po przerwie Cracovia wyprowadziła kolejny cios. Tym razem na strzał z dystansu zdecydował się Tomas Vestenicky, a piłka po drodze odbiła się jeszcze od głowy Ivana Runje i Sandomierski musiał znowu skapitulować. Natomiast w 67 minucie Runje, który rozegrał słabe spotkanie, sfaulował Piszczka w polu karnym i Cracovia miała rzut karny. Sam poszkodowany źle uderzył z jedenastki i Sandomierski obronił. Jaga przegrywała 1:3, ale to nie był jeszcze koniec emocji. W 85 minucie debiutujący w Jagiellonii Wojciech Błyszko po rzucie rożnym i niewielkim zamieszaniu w polu karnym gospodarzy strzelił drugiego gola dla przyjezdnych. Niestety Żółto–Czerwoni nie zdołali doprowadzić do remisu, a już w doliczonym czasie gry wynik ustalił na 4:2 Pelle van Amersfoort.

Cracovia – Jagiellonia Białystok 4:2 (2:1)
Bramki:
1:0 – Piszczek (16), 2:0 – Cecarić (25), 2:1 – Camara (41), 3:1 – Vestenicky (51), 3:2 – Błyszko (85), 4:2 – van Amersfoort (90).
Cracovia: Hrosso – Diego, Helik, Jablonsky, Pestka – Strózik(74. van Amersfoort), Hanca (46. Lusiusz), Dimun, Vestenicky (79. Wdowiak) – Cecarić, Piszczek.
Jagiellonia: Sandomierski – Kadlec, Runje, Błyszko, Guilherme – Kwiecień (64. Pospíšil), Romanczuk – Prikryl (78. Savković), Poletanović(72. Klimala), Camara – Imaz.