FIRMA PH KONRAD - przyszłość twojej hodowli!

Artykuł sponsorowany

Firma PH KONRAD rozpoczęła swoją działalność 25 lat temu, jako przedsiębiorstwo zajmujące się obrotem jałowic hodowlanych. Od tego czasu firma rozszerzyła swoją działalność o branżę genetyczną, sprzedaż warchlaków importowanych, skup tuczników, usługi transportowe oraz sklep internetowy. Wieloletnie doświadczenie, wyłącznie polski kapitał oraz doświadczeni pracownicy powodują, że dobrze rozumiemy oczekiwania naszych klientów i mamy dla nich ciekawe oferty na najlepszej jakości zwierzęta hodowlane. Nasze starania kilkukrotnie docenił Dziennik Puls Biznesu, przyznając nam nagrodę Gazele Biznesu.

DZIAŁ SPRZEDAŻY WARCHLAKÓW w firmie został stworzony 10 lat temu. Na początku zaczynaliśmy od sprzedaży 2 aut warchlaków tygodniowo i był to towar sprowadzany z Danii, Holandii, Litwy i Łotwy. Zdobyte przez lata doświadczenie pozwoliło nam wyspecjalizować się głównie w sprzedaży warchlaków duńskich (obecnie 95% sprzedaży). Pozostałe 5% towaru sprowadzamy z Holandii. Na dzień dzisiejszy, tygodniowo sprzedajemy około 22 aut z towarem i jesteśmy jednym z wiodących importerów warchlaków duńskich na polskim rynku. Jako firma dysponujemy własnym transportem, który obsługiwany jest przez wykwalifikowanych kierowców. Dzięki temu zapewniamy rolnikom kompleksową obsługę. W terenie, gospodarzom fachową wiedzą służą najlepsi w swojej branży doradcy. Są oni cały czas w stałym kontakcie z rolnikiem: od zamówienia towaru, poprzez wstawienie warchlaków do tuczarni, aż do odbioru tucznika. Naszym klientom oferujemy powtarzalność kolczyków, a zamówienia na warchlaka realizujemy w ciągu 7 dni. Przed dostawą każdy klient zostaje poinformowany o numerze kolczyka oraz o statusie zdrowotnym zamówionego towaru. Jednorazowo jesteśmy w stanie dostarczyć od 100 do 1800 sztuk warchlaka z jednym numerem kolczyka. Podczas trwania całego tuczu oferujemy pomoc lekarzy weterynarii, którzy współpracują z naszą firmą. PH Konrad zajmuje się również odbiorem tucznika, opartym na klasyfikacji EUROP.

Jesteśmy firmą, z którą warto współpracować, gdyż zapewniamy kompleksową obsługę tuczu. Na rynku warchlakowym są okresy, kiedy dostępność towaru jest niewielka, a niektóre tuczarnie stoją puste. Z reguły jest to wynikiem importowania warchlaków przez małe firmy, które nie mając podpisanych kontraktów z fermami w Danii, nie są wstanie dostarczyć towaru w danym terminie. Nasi stali klienci zawsze mogą liczyć na dostawę towaru, niezależnie od sytuacji na rynku, ponieważ posiadamy na stałe kilka takich kontraktów. Przy współpracy z hodowcami, najważniejszą rzeczą jest wysoka jakość dostarczonego warchlaka. Tylko pewny warchlak gwarantuje niskie zużycie paszy, mały procent upadków oraz duży zysk. Długoletnia współpraca pomiędzy naszą firmą a rolnikiem zapewnia terminowość wstawienia warchlaka i wysokiej jakości towar.

Na dzień dzisiejszy największym problemem na rynku trzody chlewnej w Polsce jest wirus ASF. Nasza firma jest w stanie kompleksowo obsłużyć rolników w strefach zapowietrzonych (żółta, czerwona, niebieska). Jak dotąd, tylko u jednego z naszych klientów stwierdzono zarażenie wirusem afrykańskiego pomoru świń. Hodowca ten spełnił wszystkie wymogi i zostało mu wypłacone 100% rekompensaty za zutylizowany towar. Jeśli chodzi o bioasekurację, bierzemy pełną odpowiedzialność za swoich klientów, którzy są świadomi zagrożenia, które niesie ze sobą ASF. Świadomość dużych hodowców jest dużo większa niż małych, każdy z nich wie ile ma do stracenia

Na przestrzeni ostatnich 10 lat zmieniła się nie tylko firma PH Konrad, ale również rynek rolny i klienci. Są jednak wśród naszych kontrahentów tacy, którzy współpracują z nami od samego początku. Mogą oni liczyć na najlepszy towar, który jest sprowadzany z ferm z Danii na podstawie długotrwałych kontraktów. Dzięki temu, zarówno nasi dostawcy z zagranicy, jak i klienci w kraju, mogą liczyć na sprawdzonego i rzetelnego pośrednika, jakim jest PH Konrad.
Kontakt do wszystkich przedstawicieli z działu Warchlaków znajdziecie państwo na naszej stronie internetowej w zakładce „warchlaki”
https://www.phkonrad.pl/pl/trzoda-chlewna

DZIAŁ GENETYCZNY
Działalność w branży genetycznej zapoczątkowaliśmy w 2002 roku, a obecnie jesteśmy największym importerem nasienia buhajów w Polsce. Lata pracy i doświadczenia umożliwiły nam zbudowanie silnego zespołu, liczącego obecnie 16 terenowych doradców genetycznych, kilkunastu pracowników stacjonarnych oraz kierowców, dostarczających nasienie do klienta. Jesteśmy wyłącznym dystrybutorem nasienia buhajów firm genetycznych, znanych na całym świecie m.in.: Semex (Kanada), VikingGenetics (Skandynawia), Geno (Norwegia). W swojej ofercie mamy nasienie konwencjonalne, seksowane, a także, bardzo cenione na rynku, nasienie w technologii Spermvital.
Ponadto oferujemy klientom produkty, takie jak: system do zarządzania stadem Semex ai24, profesjonalne dobory komputerowe, program do rejestracji zaświadczeń inseminacji e-muuu, kursy inseminacyjne i wiele innych.

DZIAŁ SPRZEDAŻY JAŁÓWEK I KRÓW
Biorąc pod uwagę, że działalność firmy PH Konrad zaczęła się właśnie od sprzedaży jałówek, można powiedzieć, że Dział Jałówek i Krów rozpoczął swoją działalność w 1995 roku. Od początku istnienia dbamy o to, by oferowane przez nas zwierzęta wyróżniały się pod względem wysokiej wydajności oraz zdrowotności, wszystkie sprzedawane przez nas zwierzęta wolne są od IBR i BVD. Na naszych klientów czeka duży wybór jałowic i krów pierwiastek różnych ras z Polski, Danii, Holandii i Niemiec. Ponadto zapewniamy fachowe doradztwo specjalistów oraz bezpłatny transport na terenie całego kraju. Zwierzęta dostępne są w 3 oddziałach: w Łomży (woj. podlaskie), w Szepietowie (woj. podlaskie) oraz w Borkach (woj. lubelskie). Dodatkowo oferujemy hodowcom możliwość zagranicznych wyjazdów z wykwalifikowanymi selekcjonerami w celu indywidualnego wyboru zwierząt.

DZIAŁ TRANSPORTU
Nasi kierowcy mogą pochwalić się olbrzymim doświadczeniem w prowadzeniu aut ciężarowych. Znakomicie znają prawo transportowe obowiązujące w Polsce, jak i międzynarodowe. Dodatkowo każdy z nich przeszedł szkolenia dotyczące prawidłowej opieki nad zwierzętami i posiada uprawnienia do przewozu zwierząt. Dział Transportu dysponuje 17 zestawami pojazdów do transportu zwierząt. Zarówno ciągniki jak i naczepy są w pełni nowoczesne. Staramy się, aby wszystkie elementy floty nie miały zbyt dużego przebiegu. Cały sprzęt jest objęty dokładną opieką zaufanych i doświadczonych diagnostyków i mechaników samochodowych. W naszym taborze posiadamy 11 aut do przewozu mniejszej ilości zwierząt, jak również przyczepę do specjalistycznego przewozu koni.

ZAPRASZAMY DO NASZEGO SKLEPU INTERNETOWEGO

https://sklep.phkonrad.pl/
https://www.phkonrad.pl/pl/
https://www.facebook.com/PHKonrad/