Fortuna Puchar Polski: Odra Opole - Jagiellonia 0:1. Awans rodził się w bólach

Piłkarze Jagiellonii nie zachwycili, ale awansowali do kolejnej rundy Pucharu Polski jagiellonia.pl
W meczu 1. rundy Fortuna Pucharu Polski Jagiellonia Białystok pokonała po dogrywce w Opolu Odrę 1:0. Gola w 96. minucie strzelił Maciej Bortniczuk.

Młody napastnik Jagi w dogrywce kapitalnie przymierzył z rzutu wolnego, stając się bohaterem spotkania. Wcześniej nie było jednak tak pięknie.

W porównaniu do zremisowanego 1:1 meczu ligowego w Zabrzu trener Maciej Stolarczyk dokonał w składzie Jagi czterech zmian. W bramce zagrał Sławomir Abramowicz, a w polu Israel Puerto, Martin Pospisil i Wojciech Łaski.

Pierwsza połowa była bardzo słaba. Składnych akcji piłkarze obu stron nie konstruowali, a obaj bramkarze nie mieli praktycznie nic do roboty.

Zmieniło się to w 53.minucie, kiedy Abramowicz obronił w sytuacji sam na sam z eks-jagiellończykiem Maciejem Makuszewskim. Wkrótce golkipera Jagi wyręczył Puerto, wybijając piłkę z pustej bramki. W kolejnej akcji grającą po zmianie stron kompromitująco słabo Jagę uratowała poprzeczka, w którą trafiła futbolówka.

Na szczęście gospodarze nie dopięli swego i doszło do dogrywki. A w niej nastąpił kapitalny strzał Bortniczuka i awans Jagiellonii.