Fotowoltaika. Czy bez magazynu energii można mieć energię elektryczną za darmo?

Materiał informacyjny Impact Clean Power Technology
Udostępnij:
Fotowoltaika to temat, który staje się coraz bardziej popularny w Polsce. Z końcem 2020 roku w naszym kraju działało blisko pół miliona mikroinstalacji. Poza tym, że panele fotowoltaiczne są ekologiczne (panele nie są, ekologiczna jest tylko wytwarzana przez nie energia), zapewniają również niezależność energetyczną, a także ograniczenie kosztów. Czy wiesz, że energię pozyskaną z własnej instalacji fotowoltaicznej możesz również magazynować? Coraz więcej osób decyduje się na własny magazyn energii dla fotowoltaiki. Sprawdź, jak to działa i jakie są tego zalety.

Fotowoltaika – Czy musimy podpisywać umowę z siecią energetyczną?

Każdy, kto marzy o własnej instalacji fotowoltaicznej i rozpoczęciu produkcji energii na potrzeby swojego gospodarstwa domowego musi wiedzieć, że ta procedura wiąże się z dopełnieniem wielu formalności.

Wśród nich znajduje się podpisanie umowy z zakładem energetycznym. Jak wynika z ustawy o odnawialnych źródłach energii prosument może magazynować nadwyżki energii w ramach sieci elektoenergetycznej, a także może z tych nadwyżek korzystać w dogodnym dla siebie terminie.

Właśnie w tym celu prosument, czyli osoba będąca zaangażowana w wytwarzanie energii elektrycznej, a jednocześnie z niej korzystająca, jest zobowiązana do podpisania umowy z siecią energetyczną, w świetle której:

  • świadczymy usługę dystrybucji energii,
  • świadczymy usługę sprzedaży energii.

Jest jednak sytuacja, w której podłączenie do sieci publicznej nie jest konieczne. Mowa o instalacji fotowoltaicznej wraz z magazynem energii, co pozwala na jej całkowicie samodzielne funkcjonowanie.

Magazyn energii dla fotowoltaiki. Jak to działa?

Magazyn energii dla fotowoltaiki to nic innego, jak miejsce, w którym przechowywana jest pozyskana z instalacji fotowoltaicznej energia elektryczna. Wszak nie od razu wyprodukowana energia musi być zużywana w gospodarstwie domowym. Rola magazynu jest niezwykle istotna, ponieważ moduły fotowoltaiczne nie zawsze pracują pełną parą. Jest to bowiem zależne od intensywności promieniowania słonecznego, które jest zależne od pory roku.

impact clean

Tym samym magazyn energii zadba o przechowywanie energii elektrycznej na później. Jednocześnie taki magazyn energii oznacza niezależność i autonomię gospodarstwa domowego, na wypadek awarii zasilania, jaka zdarzyć mogła się przy korzystaniu z energii z sieci elektrycznej.

Magazyn energii - jesteś eko? Masz energię za darmo

Magazynowanie energii i korzystanie z fotowoltaiki jest ekologicznym rozwiązaniem, które znajduje uznanie wśród coraz większej ilości osób. Nie bez powodu energia elektryczna pozyskiwana z promieni słonecznych nosi miano "zielonej energii". W tym wypadku ekologia idzie również w parze z ekonomią. Posiadacze magazynów energii zyskują bowiem niezależność energetyczną, a także nie są narażeni na wzrosty cen energii, gdyż sami ją wytwarzają.

Pojawiają się głosy ekspertów mówiące, że niebawem z programu Mój Prąd wsparcie pozyskają nie tylko instalacje fotowoltaiczne, ale również magazyny energii.

Magazyny energii Fona Energy – polski producent z międzynarodowym zaufaniem

Jednym z producentów magazynów energii z fotowoltaiki jest polska firma Impact Clean Power Technology S.A., która wychodzi na przeciw oczekiwaniom prosumentów.

Uruchamiamy produkcję bateryjnych magazynów energii dla prosumentów, które zostały zaprojektowane, zbudowane i przetestowane w Polsce. Oferujemy naszym krajowym i zagranicznym odbiorcom całkowicie polski produkt. Dajemy gwarancję jakości, łatwego dostępu do naszego serwisu i krótki okres dostawy. Projektując te magazyny wykorzystaliśmy nasze 15-letnie, unikalne doświadczenie w tej branży. Do tej pory wdrożyliśmy nasze rozwiązania magazynów w energetyce zawodowej dla takich Klientów jak Innogy, Tauron, PKP Energetyka i PGE Energia Odnawialna. Teraz poszerzamy naszą ofertę o magazyny dla prosumentów mówi dr Bartek Kras, Prezes Zarządu ICPT S.A.

Oferujemy w pełni dojrzały niezawodny i bezpieczny produkt oparty o polskie technologie. Dlatego nie obawiamy się konkurencji krajowej i zagranicznej. W rozwój naszej technologii inwestujemy z powodzeniem od 15 lat. Dzisiaj jest wykorzystywana na całym świeciedodaje Ireneusz Konarski, kierownik produktu ESS.

Magazyn energii z fotowoltaiki - ładuj własną energią swój samochód elektryczny

Domowe magazyny energii to nie tylko gromadzenie nadwyżek energetycznych bez strat oraz bez kosztów. To także troska o środowisko naturalne, a także krok w nowoczesność. Z magazynu energii bowiem można również ładować samochody elektryczne. Aby jednak tak się stało trzeba w rozsądny sposób zaplanować odpowiednią ilość paneli fotowoltaicznych, które mają obsługiwać nasze gospodarstwo domowe. Tym samym na etapie planowania inwestycji w fotowoltaikę tak istotne jest to, by była dopasowana do naszych potrzeb.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Fotowoltaika. Czy bez magazynu energii można mieć energię elektryczną za darmo? - Polska Times

Przejdź na stronę główną Gazeta Współczesna