Freskovita rozbiła Grodno (wideo)

Krzysztof Sokólski
Paweł Galiński wygrywa pojedynek główkowy z zawodnikiem Biełkradu. Freskovita nie dała gościom z Białorusi większych szans. B. Maleszewska
Białystok. Piłkarze Freskovity nie dali najmniejszych szans Biełkardowi Grodno. Już po 13 minutach gry "mleczni" prowadzili 3:0.

Siódmy zespół białoruskiej drugiej ligi wyszedł na boisko, jakby nie wiedział, co ma na nim robić. Nieporadność zawodników z Grodna w 2 i 10 minucie wykorzystał Dzidosław Żuberek. W 13 minucie trzecią bramkę dla Freskovity strzelił Arkadiusz Żaglewski.

Pachniało wielkim pogromem, ale z biegiem czasu goście zza wschodniej granicy zaczęli oswajać się ze sztuczną murawą obiektu na białostockim "mechaniaku". Biełkard przystąpił do ofensywy i kibice mogli obejrzeć ciekawe spotkanie.

Jeszcze przez przerwą Białorusini powinni odrobić przynajmniej część strat. Nie wykorzystali jednak dwóch sytuacji sam na sam z wysokomazowieckim bramkarzem. Na dodatek w 35 minucie Grzegorz Sandomierski obronił uderzenie z rzutu karnego.

Po przewie "jedenastkę" zmarnowała także Freskovita. Piłki do siatki nie potrafił skierować Żuberek. Co nie powiodło się popularnemu "Dzidkowi" udało się Grzegorzowi Jóźwiakowi, który ustalił wynik sparingu na 4:0.

- Był to pożyteczny sprawdzian. Mieliśmy okazję spotkać się z rywalem prezentującym inny styl od polskich zespołów. Biełkard próbował grać ofensywnie, pressingiem. Potrafiliśmy sobie jednak poradzić - mówi trener "mlecznych" Piotr Zajączkowski.

Freskovita Wysokie Mazowieckie - Biełkard Grodno 4:0 (3:0)
Bramki: 1:0 - Żuberek 2, 2:0 - Żuberek 10, 3:0 - Żaglewski 13, 4:0 - Jóźwiak 70.

Cały artykuł w papierowym wydaniu "Współczesnej"