W sezonie zasadniczym Lowanders (ciemniejsze stroje) wygrali z Falcons 42:20. Rewanż tyskiej ekipy był srogi. Wojciech Wojtkielewicz
Zespołu Lowlanders Białystok zabraknie w wielkim finale PFL 1. Marzenia Ludzi z Nizin przekreślili futboliści Tychy Falcons, którzy wygrali na wyjeździe z naszą drużyną 34:15.

Faworytem półfinału byli białostoczanie, którzy niedawno pokonali tyską ekipę u siebie w sezonie zasadniczym 42:20. Rewanż górnośląskiej ekipy był srogi, chociaż początek na to nie wskazywał. Goście co prawda objęli prowadzenie 7:0, ale po przyłożeniu Benjamina Lolmede i kopnięciu z pola Piotra Pamulaka było 9:7 dla Lowlanders.

Niestety, na tym dobre wiadomości się skończyły. Gracze Falcons już po dwóch kwartach prowadzili 13:9, potem zaliczyli kolejne przy łożenie. Przy wyniku 20:9 dla rywali podlaskiej ekipy, mecz został przerwany z powodu burzy, ale nie wytrąciło to tyszan z uderzenia. Przy stanie 9:27 przyłożenie zaliczył jeszcze Pamulak, ale przyjezdni nie pozwolili sobie wydrzeć zwycięstwa i wygrali ostatecznie 34:15.

W Polish Bowl XVI tyski zespół zagra 14 lipca w Ząbkach z Bydgoszcz Archers. Białostoczanie marzenia o tytule muszą odłożyć do kolejnego sezonu.