Futbol amerykański. Panthers Wrocław - Lowlanders Białystok 28:14 [ZDJĘCIA]

td
Lowlanders Białystok przegrali we Wrocławiu z miejscowymi Panthers 14:28 w finale Ligi Futbolu Amerykańskiego. Tym samym białostoczanie nie obronili mistrzowskiego tytułu i muszą zadowolić się wicemistrzostwem.

Spotkanie w pierwszej połowie było bardzo wyrównane. Bardziej skupieni do gry przystąpili białostoczanie, którzy objęli prowadzenie za sprawą przyłożenia.

Niestety, goście nie cieszyli się długo z prowadzenia, bowiem Przemysław Banat doprowadził do remisu. Na przerwę po dwóch kwartach obie ekipy schodziły przy remisie 7:7.

Polish Bowl. Panthers Wrocław - Lowlanders Białystok. Walka o mistrza już w sobotę (zdjęcia)

W trzeciej kwarcie gospodarze się obudzili i zaczęli nękać defensywę Lowlanders. Białostoczanie, którym zaczęło brakować sił popełniali błędy i Tony Dawson wyprowadził miejscowych na prowadzenie 14:7.

Riposta gości była jednak bardzo szybka. Wyszli z kontrą po znakomitym biegu Rafała Królewskiego i doprowadzili do remisu.

Niestety, w ostatniej kwarcie Pantery nie pozostawiły złudzeń kto jest lepszy i za sprawą dwóch przyłożeń zostali triumfatorami IV Polish Bowl.