Futsal. Dziewiąta porażka MOKS Słoneczny Stok Białystok

Witalij Lisniczenko zdobył jedną z bramek dla MOKS Białystok w przegranym meczu z Gattą Zduńska wola. Wojciech Wojtkielewicz
Futsaliści MOKS Słoneczny Stok Białystok przegrali 3:6 wyjazdowy mecz z Gattą Zduńska Wola.

Białostoczanie spotkanie rozpoczęli bardzo dobrze, bo po golach Tomasza Dzierzgowskiego i Pawła Aleksandrowicza prowadzili 2:0. Jednak wyżej notowany rywal jeszcze przed przerwą doprowadził do remisu. Wynik pierwszej połowy mógł być znacznie korzystniejszy, gdyby zawodnicy MOKS wykazali się większą skutecznością. Niestety goście nie wykorzystali trzech przedłużonych rzutów karnych.

Natomiast niespełna kilkadziesiąt sekund po rozpoczęciu drugiej połowy gospodarze wyszli na prowadzenie. Przełom nastąpił w 28. minucie spotkania, kiedy to Gatta w ciągu kilkunastu sekund zdobyła dwa gola. Nadzieję na pozytywny wynik białostoczanom dał jeszcze Vitalij Lisniczenko, który w 34 minucie zdobył bramkę z rzutu karnego. Ale niespełna dwie minuty później Igor Sobalczyk ustalił wynik meczu na 6:2. W 37. minucie drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną obejrzał Lisniczenko.

Przeczytaj także:Ósma przegrana MOKS Słoneczny Stok Białystok

W ostatnich dniach w MOKS doszło do zmian kadrowych. Z drużyny odeszli Wojciech Zalewski, Łukasz Gryko oraz bramkarz Norbert Jendruczek. Natomiast do kadry dołączył Paweł Aleksandrowicz, który w MOKS grał już w sezonie 2017/18.

Gatta Zduńska Wola - MOKS Słoneczny Stok Białystok 6:3 (2:2)
Bramki
: 0:1 - Tomasz Dzierzgowski (7), 0:2 - Paweł Aleksandrowicz (8), 1:2 - Michał Marciniak (13), 2:2 - Daniel Krawczyk (19), 3:2 - Mateusz Olczak (22), 4:2 - Igor Sobalczyk (28), 5:2 - Daniel Krawczyk (28), 5:3 - Witalij Lisniczenko (34), 6:3 - Igor Sobalczyk (36).
MOKS: Danilewicz, Dobreńko - Lisowski, Citko, Dzierzgowski, Kożuszkiewicz, Osypiuk, Lisniczenko, Aleksandrowicz, Prolejko.

Inne wyniki 14. kolejki
Orzeł Futsal Jelcz Laskowice - GSF Gliwice 3:3, FC Toruń - Constract Lubawa 1:6, AZS UŚ Katowice - Red Dragons Pniewy 1:2, Clearex Chorzów - Futsal Leszno 4:0, Rekord Bielsko-Biała - Piast Gliwice 5:1. Mecz Red Devils Chojnice - Gwiazda Ruda Śląska został przełożony na 25 stycznia.