Futbalo Białystok (na biało) nie dało szans rywalom z Piły
Futbalo Białystok (na biało) nie dało szans rywalom z Piły Wojciech Wojtkielewicz
Drugi w 2022 roku mecz i drugie zwycięstwo futsalistów Futbalo Białystok. Podlaska ekipa pokonała u siebie 6:4 BestDrive Piła i awansowała na najniższy stopień podium I ligi.

Ciekawostką jest to, że taki sam rezultat padł w meczu obu ekip w Pile, ale przebieg potyczki był zupełnie inny. Na wyjeździe białostoczanie przegrywali do przerwy 1:4 i dali koncert gry po zmianie stron. U siebie od początku ruszyli na rywali i szybko pozbawili ich złudzeń.

Przyjezdni nie mieli nic do powiedzenia i kiedy w 12. minucie gola strzelił grający trener Futbalo Jakub Budźko gospodarze prowadzili już 4:0 (wcześniej trafiali Bartosz Borowik, Damian Grabowski, a jedna bramka była samobójcza) i zanosiło się na pogrom. Po zmianie stron bramkarza z Piły zaskoczyli jeszcze ponownie Borowik oraz Jakub Małyszko i przewaga naszego zespołu urosła do sześciu goli.

Jeśli coś jest do poprawy w zespole Futbalo, to na pewno koncentracja, bo przy wysokim prowadzeniu w poczynania naszych futsalistów wkradło się rozprężenie i goście w ostatnich minutach zdobyli aż cztery bramki. Podobnie było we wcześniejszym meczu ze Zgierzem, gdzie białostoczanie prowadzili 8:0, a skończyło się 8:3.

- Generalnie jestem zadowolony, bo potwierdziliśmy dobrą dyspozycję i zdobyliśmy kolejne trzy punkty - komentuje trener Budźko. - Ale musimy poprawić grę w końcówkach, bo przy wysokich wynikach brakuje nam trochę chęci, by mocniej popracować w defensywie. Trzeba pamiętać, że zawsze warto grać do końca - dodaje.

WYNIKI 14. KOLEJKI
Futbalo Białystok - BestDribe Piła 6:4 (4:0).
Bramki dla Futbalo: Borowik - dwie, Grabowski, Budźko, Małyszko, samobójcza.

Dynamik Toruń - Orlik Musina 2:2, Futsal Szczecin - KS Gniezno 8:5, Widzew Łódź - TAF Toruń 11:5, Futsal Club Kamienica Królewska - UMKS Zgierz 8:2. Mecz: LZS Bojano - Podkowa Teqball Club Podkowa Leśna został przełożony.

1. Widzew Łódź 14 42 94-31
2. Futsal Club Kamienica Królewska 14 28 74-48
3. FUTBALO BIAŁYSTOK 13 23 49-43
4. Orlik Mosina 13 23 38-36
5. BestDrive Piła 14 21 69-58
6. Dynamik Toruń 14 20 59-54
7. TAF Toruń 13 18 44-66
8. LZS Bojano 13 14 46-58