Futsal. Futbalo Białystok wyciągnęło wnioski i powalczy o czołową szóstkę

Futbalo Białystok podejmie w sobotę TAF Toruń
Futbalo Białystok podejmie w sobotę TAF Toruń Wojciech Wojtkielewicz
Futsaliści pierwszoligowego Futbalo Białystok wyciągnęli wnioski z dotkliwej porażki 2:9 z Widzewem Łódź i zremisowali 1:1 trudny, wyjazdowy mecz z KS-em Gniezno. W ostatnim w 2021 roku spotkaniu nasza drużyna podejmie w sobotę TAF Toruń.

Spotkanie w Gnieźnie, mimo niskiego jak na futsal wyniku, obfitowało w sytuacje podbramkowe z obu stron i mogło się podobać. Gospodarze objęli prowadzenie po rzucie rożnym i uderzeniu z dystansu, ale tuż przed przerwą wyrównał Jakub Konon, który z niewielkiej odległości wykończył dośrodkowanie z lewej strony boiska. Po zmianie stron wynik już się nie zmienił.

Nasza drużyna staje przed szansą spędzenia przerwy w rozgrywkach na wysokim miejscu. W wypadku pokonania rywali z Torunia wyprzedzi ich i awansuje do czołowej szóstki, a przynajmniej powiększy znacznie przewagę nad niebezpiecznymi rejonami tabeli. Jest zatem o co walczyć i w sobotę, od godz. 19, w hali SP 8 przy ul. Jesiennej 8 w Białymstoku emocji nie powinno zabraknąć.

WYNIKI 10. KOLEJKI
KS Gniezno - Futbalo Białystok 1:1 (1:1).
Bramka dla Futbalo: Konon (20).

Futsal Szczecin - We-Met Futsal Club Kamienica Królewska 0:4, Widzew Łódź - LZS Bojano 5:1, TAF Toruń - Dynamik Toruń 2:4, UMKS Zgierz - Orlik Mosina 1:2, Podkowa Teqball Club Podkowa Leśna - BestDrive Piła 3:5.

1. Widzew Łódź 10 30 66-23
2. Futsal Club Kamienica Królewska 10 22 55-32
3. Orlik Mosina 10 16 22-27
4. Dynamik Toruń 10 16 43-40
5. TAF Toruń 10 15 36-53
6. BestDrive Piła 10 15 50-42
7. FUTBALO BIAŁYSTOK 10 14 31-35
8. KS Gniezno 10 14 28-28