Słoneczni odnieśli cenne zwycięstwo
Słoneczni odnieśli cenne zwycięstwo moks.pl
Ciężko wywalczone i cenne zwycięstwo odnieśli w futsalowej ekstraklasie zawodnicy MOKS-u Słoneczny Stok Białystok. Słoneczni pokonali 1:0 FC Toruń, a gola w końcówce strzelił Grzegorz Makal.

- Jak na futsal wynik jest niski, ale nie znaczy, że sytuacji do zdobycia bramek było mało. Mieliśmy swoje okazje my, mieli też, szczególnie na początku drugiej połowy, nasi rywale. Z bardzo dobrej strony pokazali się jednak obaj bramkarze - mówi grający trener białostockiego zespołu Adrian Citko.

Rozstrzygnięcie nastąpiło w przedostatniej minucie gry. W zamieszaniu po rzucie rożnym najlepiej odnalazł się Makal i dał gospodarzom zwycięstwo.

- Rywale wycofali bramkarza, ale nie zrobili nam nic złego. To było ważne zwycięstwo. W tabeli jest bardzo ciasno i każdy komplet niezwykle cieszy - dodaje trener Citko.

Kolejne spotkanie Słoneczni rozegrają w niedzielę - 31 października, na wyjeździe z Red Devils Chojnice.

WYNIKI 7. KOLEJKI
MOKS Słoneczny Stok Białystok - FC Toruń 1:0 (0:0).
Bramka: 1:0 - Makal (39).
MOKS Białystok: Ulman - Citko, Osypiuk, Gryko, Belzyt, Skiepko, Makal, Łabieniec, Aleksandrowicz oraz Grzybowski i Prolejko.

AZS UG Gdańsk - Futsal Leszno 1:8, Rekord Bielsko-Biała - Górnik Polkowice 9:0, Constract Lubawa - Dreman Opole Komprachcice 2:2, Clearex Chorzów - Legia Warszawa 2:1, Futsal Team Brzeg - LSSS Lębork 3:4, Red Dragons Pniewy - AZS UW Wilanów Warszawa 3:1, Piast Gliwice - Red Devils Chojnice 4:3.

1. Rekord Bielsko-Biała 8 21 50-16
2. Piast Gliwice 7 18 26-17
3. Constract Lubawa 7 17 37-17
4. Dreman Opole Komprachcice 7 16 26-14
5. Legia Warszawa 7 12 22-14
6. AZS UW Wilanów 7 11 29-20
7. FC Toruń 7 10 23-23
8. Clearex Chorzów 7 9 19-18