Słoneczni (jaśniejsze stroje) strzelili w meczu z Red Devils Chojnice a z siedem goli Urszula Łobaczewska
Po siedmiu meczach bez zwycięstwa nareszcie nastąpił przełom! Zespół MOKS Słoneczny Stok Jagiellonia Białystok wygrał u siebie w futsalowej ekstraklasie z Red Devils Chojnice 7:2. Dzięki efektownemu zwycięstwu Podlasianie wydostali się ze strefy spadkowej. Bohaterami Słonecznych byli Kolumbijczycy, Helver Tachack popisał się hat-trickiem, a dwa trafienia dołożył Cristian Neme.

Mimo pokaźnych rozmiarów triumfu spotkanie długo nie układało się po myśli białostoczan, którzy już w 3. minucie stracili gola.

- Znów straciliśmy bramkę nie po jakiejś pięknej akcji rywali, a po własnej, głupiej stracie. Ale nie wywołało to w nas nerwowości, bo widziałem, że nasza gra wskoczyła wreszcie we właściwe tryby i to musi przełożyć się na zdobywane bramki - mówi grający trener Słonecznych Adrian Citko.

Jeszcze przed zmianą stron w sytuacji sam na sam z bramkarzem wyrównał Tachack, który na początku drugiej połowy wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Na trafienie Kolumbijczyka "Czerwone Diabły" z Chojnic zdołały jeszcze odpowiedzieć, znów po prostej stracie Podlasian, ale od gola Neme w 27. minucie rozpoczął się strzelecki popis MOKS-u Jagiellonii. Nasi futsaliści raz po raz umieszczali piłkę w bramce rywali.

- Graliśmy bardzo cierpliwie, szukaliśmy się na boisku, nie było indywidualnych popisów, tylko gra drużynowa, co mnie bardzo cieszy. Tak właśnie mamy się prezentować - zaznacza trener Citko.

MOKS Jagiellonia - Red Devils Chojnice 7:2. Mogła być dwucyfrówka

Kolejne bramki zdobywali: Mateusz Lisowski, Neme, Ołeksandr Kołesnykow, a triumf podlaskiej ekipy przypieczętował Tachack.

- Helver zmarnował kilka stuprocentowych sytuacji, w tym rzut karny i mogło skończyć się dwucyfrówką. Ale nie ma co narzekać, bo wreszcie przełamaliśmy się. W tym roku przed nami jeszcze trzy spotkania, w których chcemy zdobyć jak najwięcej punktów - kończy szkoleniowiec Słonecznych.

Kolejny mecz nasz zespół rozegra w niedzielę - 4 grudnia, na wyjeździe z Futsalem Leszno.

WYNIKI 12. KOLEJKI

• MOKS Słoneczny Stok Jagiellonia Białystok - Red Devils Chojnice 7:2 (1:1). Bramki: 0:1 - Kołesnyk (3), 1:1 - Tachack (16), 2:1 - Tachack (22), 2:2 - Pastars (24), 3:2 - Neme (27), 4:2 - Lisowski (29), 5:2- Neme (33) 6:2 - Kołesnykow (34), 7:2 - Tachack (40).
  • Clearex Chorzów - Legia Warszawa 3:5, Constract Lubawa - Dreman Opole Komprachcice 5:3, Red Dragons Pniewy - Futsal Leszno 3:1, BSF Bochnia - Rekord Bielsko-Biała 1:4, Widzew Łódź - AZS UW Wilanów Warszawa 3:1.
  • Mecz: Piast Gliwice - AZS UŚ Katowice został przełożony na 14 grudnia.
  • Pauza: FC Toruń.

1. Rekord Bielsko-Biała 11 30 70-26
2. Constract Lubawa 11 28 64-19
3. Piast Gliwice 10 25 42-22
4. BSF Bochnia 10 19 37-32
5. Futsal Leszno 11 19 42-39
6. Dreman Opole 11 18 46-32