Słoneczni rozegrali emocjonujące spotkanie i zwyciężyli
Słoneczni rozegrali emocjonujące spotkanie i zwyciężyli Wojciech Wojtkielewicz
Pierwsze w tym sezonie ekstraklasowe zwycięstwo odniósł MOKS Słoneczny Stok Białystok, który po emocjonującym spotkaniu pokonał 5:4 futsalistów Red Dragons Pniewy.

Słoneczni mieli dwóch bohaterów. Pierwszym był autor hat-tricka Kamil Gryko, a drugim Mateusz Łabieniec, który w przedostatniej, 39. minucie gry zapewnił białostoczanom strzałem z rzutu karnego zwycięstwo.

Wcześniej sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Gospodarze źle rozpoczęli potyczkę i po 4. minutach przegrywali już 0:2.

- Rywale zaskoczyli nas, grali bardzo agresywnie i uderzali niemal z każdej pozycji - opowiada prezes podlaskiego klubu Wacław Rekść. - Ale nasz zespół podniósł się i zagrał naprawdę walecznie, ofiarnie i bardzo dobrze w szybkiej kontrze - dodaje.

W zadawaniu ciosów wyróżnił się Gryko, ale i pozostali Słoneczni robili wszystko, by odnieść premierowe w tym sezonie zwycięstwo. Jeszcze na początku drugiej połowy goście wygrywali 3:1, ale stracili trzy bramki z rzędu i chociaż doprowadzili jeszcze do remisu 4:4, to Słoneczni zadali decydujący cios i wygrali.

WYNIKI 4. KOLEJKI
MOKS Słoneczny Stok Białystok - Red Dragons Pniewy 5:4 (1:2).
Bramki: 0:1 - Kostecki (2), 0:2 - Pautiak (4), 1:2 - Gryko (7), 1:3 - Storożuk (22), 2:3 - Gryko (26), 3:3 - Łabieniec (32), 4:3 - Gryko (36), 4:4 - Błaszyk (38), 5:4 - Łabieniec (39).
MOKS Białystok: Danilewicz - Osypiuk, Citko, Kożuszkiewicz, Aleksandrowicz, Belzyt, Łabieniec, Prolejko, Jackiewicz i Skiepko.

Futsal Leszno - Piast Gliwice 1:5, FC Toruń - Futsal Team Brzeg 5:3, AZS UW Wilanów Warszawa - Constract Lubawa 5:5, LSSS Lębork - Rekord Bielsko-Biała 2:4, Red Devils Chojnice - Clearex Chorzów 4:2, Legia Warszawa - AZS UG Gdańsk 3:0, Dreman Opole Komprachcice - Górnik Polkowice 9:3.

1. Rekord Bielsko-Biała 5 15 35-12
2. Legia Warszawa 4 12 18-3
3. Piast Gliwice 4 12 14-6
4. Constract Lubawa 4 10 24-11
5. Dreman Opole 4 9 17-7
6. AZS UW Wilanów 4 7 19-13
7. Clearex Chorzów 4 4 12-12
8. Futsal Team Brzeg 4 4 12-15