Futsal. Odczarowana hala MOKS Białystok [zdjęcia]

Mecz ekstraklasy futsalu MOKS Białystok - AZS Gdańsk
Mecz ekstraklasy futsalu MOKS Białystok - AZS Gdańsk Anatol Chomicz
MOKS Słoneczny Stok Białystok pokonując 6:3 u siebie AZS UG Gdańsk zaliczył pierwszą w tym sezonie wygraną u siebie.

Gospodarze za sprawą Mateusza Lisowskiego już w pierwszej minucie objęli prowadzenie. Ten sam zawodnik podwyższył na 2:0 po uderzenie z rzutu wolnego w 16 minucie. Jeszcze przed przerwą gdańszczanie zdobyli bramkę kontaktową i wyrównali na początku drugiej części gry. Odpowiedź MOKS-u była mocna – trzy gole w ciągu dziesięciu minut i prowadzenie 5:2. AZS zdołał jeszcze strzelić jedną bramkę, a wynik na 6:3 ustalił najskuteczniejszy w meczu Lisowski.

– Czekaliśmy na taki mecz i zwycięstwo przed naszymi kibicami. Można powiedzieć, że odczarowaliśmy białostocką halę – cieszył się Adrian Citko, grający trener MOKS. – Znów jak co mecz stworzyliśmy sobie dużo sytuacji. Zresztą my lubimy tak grać. W futsalu nie chodzi przecież o to, by się murować. Wcześniej nie decydowaliśmy się na tyle strzałów. To spotkanie pokazuje, że odwaga popłaca. Wynik mógł być wyższy, ale jesteśmy zadowoleni z wygranej.

MOKS Słoneczny Stok Białystok – AZS UG Gdańsk 6:3 (2:1).
Bramki:
1:0 Lisowski 1, 2:0 Lisowski 16, 2:1 Pawicki 18, 2:2 Cyman 21, 3:2 Lisniczenko 22, 4:2 Citko 24, 5:2 Firańczyk 32, 5:3 Cyman 9, 6:3 Lisowski 40.
MOKS: Jendruczek, Szatyłowicz – Lisowski, Citko, Szczawiński, Dawidziuk, Lisniczenko, Gajdziński, Firańczyk, Hryckiewicz, Grabowski, Jackiewicz.

Inne wyniki 10. kolejki: FC Toruń – Pogoń 04 Szczecin 7:1, Piast Gliwice – Rekord Bielsko-Biała 2:9, Red Dragons Pniewy – MKF Solne Miasto Wieliczka 4:1, AZS UŚ Katowice – Clearex Chorzów 2:4, Gatta Zduńska Wola – Słomniczanka Słomniki 3:1.