Futsal. Porażki białostockich pierwszoligowców - Bonito Heliosa i Futbalo

Futsaliści Futbalo Białystok postawili się liderowi, ale przegrali
Futsaliści Futbalo Białystok postawili się liderowi, ale przegrali Wojciech Wojtkielewicz
Aż dziesięć goli w meczach wyjazdowych strzelili pierwszoligowi futsaliści z Białegostoku. Cóż z tego, skoro nie dało to żadnego punktu. Futbalo przegrało 3:5 w AZS-em UG Gdańsk, a Bonito Helios - 7:10 z KS Gniezno.

Akademikom z Gdańska Futbalo w tym sezonie nie leży. W Białymstoku liderzy ulegli naszej drużynie 1:4, a i u siebie ekipa z Wybrzeża miała poważne problemy. Podlasianie znakomicie otworzyli mecz i po golach Damiana Grabowskiego i Macieja Stachelka prowadzili w 4. minucie 2:0. Faworytom odrabianie srtat zajęło wiele czasu. Gdańszczanie na 3:3 wyrównali dopiero w 31. minucie, a potem dołożyli jeszcze dwa trafienia i zwyciężyli.

- Niestety, sześciu, czy nawet siedmiu naszych zawodników jest kontuzjowanych i w końcówce zabrakło nam sił. Nie jestem zadowolony z wyniku, ale z naszej postawy i zaangażowania na pewno tak - komentuje trener Futbalo Jakub Budźko.

KS Gniezno - Bonito Helios 10:7. Zaczęło się od 0:5, potem było znacznie lepiej

Mecz w Gnieźnie zaczął się fatalnie dla zespołu Bonito Helios, który po kwadransie gry przegrywał aż 0:5. Dobrze, że białostocki beniaminek nie stracił ochoty do walki przy tak niekorzystnym wyniku i zaczął odrabiać straty. Szło to gościom całkiem nieźle, bo w 28. minucie, po golu Alaksieja Watkiewicza, nasza drużyna przegrywała już tylko 6:7.

Niestety, końcówka należała do futsalistów z Gniezna, którzy wygrali ostatecznie 10:7. Podlasianom najbardziej we znaki dał się Wojciech Węgrzyn, zdobywając dla triumfatorów aż pięć bramek.

W najbliższą sobotę (18 litego) oba białostockie zespoły zagrają u siebie. Bonito Helios podejmie AZS UG Gdańsk (godz. 18), a Futbalo zmierzy się z TAF-em Toruń (godz. 19).

WYNIKI 14. KOLEJKI

• AZS UG Gdańsk - Futbalo Białystok 5:3 (2:3). Bramki dla Futbalo: Damian Grabowski, Maciej Stachelek, Hubert Stachurski.
  • KS Gniezno - Bonito Helios Białystok 10:7 (6:3). Bramki dla Bonito Heliosa: Mateusz Prolejko, Bartosz Gołaszewski, Eryk Kajewski, Mateusz Rogowski, Bartosz Gołaszewski, Alaksiej Watkiewicz, Jakub Kozłowski.
  • We-Met Futsal Club Kamienica Królewska - Team Lębork 6:2, LZS Dragon Bojano - Futsal Szczecin 4:3, KS Piła - Futsal Świecie 0:4, TAF Toruń - Orlik Mosina 6:2.

1. AZS UG Gdańsk 14 33 61-36
2. Kamienica Królewska 14 32 81-34
3. LZS Bojano 14 26 64-52
4. Futsal Świecie 14 25 52-43
5. KS Gniezno 14 23 64-58
6. FUTBALO BIAŁYSTOK 14 23 68-46
7. Futsal Szczecin 14 19 65-51
8. TAF Toruń 14 18 43-62