Futsal. Wysoka porażka MOKS Białystok na koniec pierwszej rundy ekstraklasy

Adam Muśko
Adam Muśko
Wysoką porażką z Piastem Gliwice MOKS zakończył 2020 rok
Wysoką porażką z Piastem Gliwice MOKS zakończył 2020 rok Wojciech Wojtkielewicz
W ostatnim meczu pierwszej rundy ekstraklasy futsalu MOKS Słoneczny Stok Białystok przegrał 1:9 na wyjeździe z Piastem Gliwice.

Mecz z dużo wyżej notowanym zespołem białostoczanie zaczeli bardzo dobrze, bo w ósmej minucie objęli prowadzenie. Niestety podopieczni grającego trenera Adriana Citko fatalnie rozegrali końcówkę pierwszej połowy. Gospodarze w ciągu siedmiu minut zdobyli pięć goli i do przerwy było 5:1.

W drugiej połowie MOKS miał znowu przestój i Piast w ciągu trzech minut (od 30 do 32 min.) trafił trzy razy.

To była dziewiąta porażka białostoczan.

Piast Gliwice - MOKS Słoneczny Stok Białystok 9:1 (5:1)
Bramki:
0:1 - Piotr Kowalczyk (8), 1:1 - Ixemad González (13), 2:1 - Ixemad González (14), 3:1 - Rodrigo Dasaiev (17), 4:1 - Mateusz Mrowiec (18), 5:1 - Rodrigo Dasaiev (20), 6:1 - Dominik Śmiałkowski (30), 7:1 - Mateusz Mrowiec (31), 8:1 - Mateusz Mrowiec (32), 9:1 - Michał Rabiej (40).

MOKS: Święciński, Jendruczek – Kowalczyk, Citko, Dzierzkowski, Kożuszkiewicz, Osypiuk, Łabieniec, Aleksandrowicz, Jackiewicz, Prolejko, Szostak.