MKTG SR - pasek na kartach artykułów

"Giganci Biznesu Polska Press" - nagrody wręczone. Oto najlepsze polskie firmy

OPRAC.:
Anna Piotrowska
Anna Piotrowska
Polska Press Grupa uhonorowała polskie przedsiębiorstwa, które szczególnie przyczyniają się do rozwoju krajowej gospodarki.
Polska Press Grupa uhonorowała polskie przedsiębiorstwa, które szczególnie przyczyniają się do rozwoju krajowej gospodarki. Polska Press
Poznaliśmy laureatów projektu "Giganci Biznesu Polska Press". Podczas uroczystej gali Polska Press Grupa nagrodziła rodzime przedsiębiorstwa, które w sposób szczególny przyczyniają się do rozwoju polskiej gospodarki.

Spis treści

We wtorek wieczorem podczas uroczystej gali Polska Press Grupa wręczyła nagrody w ramach projektu "Giganci Biznesu Polska Press". Uroczystość poprowadzili Magdalena Ogórek i Grzegorz Miśtal, a uświetniły ją występy Krzysztofa Herdzina i Atom String Quartet, a także Katarzyny Cerekwickiej. Wzięli w niej udział m.in. minister klimatu i środowiska Anna Moskwa i minister rozwoju i technologii Waldemar Buda.

Redaktor naczelna Polska Press Grupy podkreśliła, że w ostatnim czasie polskie firmy po raz kolejny udowodniły, że są w stanie wykazać się ogromną empatią w pomaganiu najbardziej potrzebującym. Przedsiębiorcy - mówiła Dorota Kania - potrafili perfekcyjnie prowadzić swoje biznesy, dbając jednocześnie o pracowników, jak i o firmy, którymi zarządzają.

– Ten wieczór jest uhonorowaniem waszej ciężkiej pracy, trudu, który wkładacie każdego dnia w rozwój waszych firm – podkreśliła.

Nagroda "Giganci Polska Press" została przyznana w pięciu kategoriach. Kapituła zdecydowała również o przyznaniu trzech wyróżnień specjalnych.

Kategoria: Zrównoważony Rozwój

Nagrodę w kategorii Zrównoważony Rozwój przyznano Państwowemu Gospodarstwu Wodnemu Wody Polskie. O wyborze laureata zdecydował fakt, że od lat prowadzi on politykę wspierającą zrównoważony rozwój i angażuje się w projekty związane z zapobieganiem suszy i dostępem podmiotów z branży rolnej i przemysłowej do zasobów wody. Wody Polskie prowadzą ponadto szeroką akcję inwestycyjną, zapobiegając powodziom - są to zarówno inwestycje w prace melioracyjne, wrota powodziowe, jak też zakup nowoczesnych lodołamaczy.

Wśród nominowanych w tej kategorii - oprócz Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie - znalazły się również Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz Lasy Państwowe.

Kategoria: Lider w sytuacjach kryzysowych

Przyznając nagrodę w kategorii Lider w sytuacjach kryzysowych kapituła wzięła pod uwagę ogromne zagrożenie związane z rynkiem energii, które spowodowała wojna na Ukrainie. Szczególną rolę odegrała w tym czasie Grupa Kapitałowa Węglokoks, której udało się zapewnić stałość dostaw surowców energetycznych, a co za tym idzie zapewnić polskim rodzinom bezpieczeństwo bytowe zimą. To zdecydowało, że nagroda w drugiej kategorii trafiła właśnie do Węglokoksu.

Nominowani w tej kategorii zostali również Zarząd Morskiego Portu Gdańsk SA oraz GAZ-SYSTEM S.A.

Kategoria: Wsparcie dla biznesu

W trzeciej kategorii - Wsparcie dla biznesu - Polska Press Grupa doceniła podmiot, którego wsparcie dla przedsiębiorstw, a także jego efektywność przyczynia się do wzrostu konkurencyjności polskiej gospodarki. Najlepsze okazało się tu Biuro Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorstw, które zapewnia wsparcie w sprawach indywidualnych przedsiębiorców w zakresie praktyki stosowania prawa. Jego zadaniem jest też opiniowanie projektów aktów prawnych dotyczących interesów mikro, małych i średnich przedsiębiorców, pomoc w mediacjach między przedsiębiorcami a administracją.

Nominację w kategorii Wsparcie dla biznesu otrzymały również Centrum Łukasiewicza i Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna.

Kategoria: Rozwój marki

Rozwój marki to, według Polski Press, niezwykle ważny czynnik w budowaniu pozycji rynkowej każdego przedsiębiorstwa. Mocna marka oznacza rozpoznawalność, pozwala budować nawyki kupowania określonych towarów lub korzystania z określonych usług. W oparciu o rozpoznawalność i wysoką ocenę marki można budować strategię rozwoju i pozyskiwania nowych klientów. Wartość marki jest jednym z kryteriów sukcesu przedsiębiorstwa. Z tego względu nagroda jest przyznawana właśnie w tej kategorii.

W sposób bezkonkurencyjny na tym tle wyróżniła się grupa Cedrob S.A., która zbudowała sieć spółek stawiających na rozwój produktów i zdobywanie rynku, wychodzi naprzeciw oczekiwaniom konsumentów nie tylko w Polsce, nieustannie doskonaląc profil swojej działalności. Ważnym elementem rozwoju tej marki jest budowa relacji z kontrahentami i szkolenie pracowników.

W kategorii Rozwój marki nominowano również Budimex S.A. oraz Tarczyński S.A.

Kategoria: Giganci polskiego eksportu

W ostatniej kategorii, Giganci polskiego eksportu, kapituła nagrodziła Polską Grupę Zbrojeniową. Doceniono ją za produkcję i eksport nowoczesnej broni, w oparciu o unikatowe, polskie rozwiązania technologiczne. Jak podkreślono, systemy przeciwlotnicze "Piorun" zmieniły oblicze wojny obronnej na Ukrainie. Ponadto w PGZ powstają inne nowoczesne produkty, jak np. wozy "Borsuk".

Do miana Giganta polskiego eksportu nominowani byli także Remontowa Holding S.A. i CD Projekt.

Wyróżnienia specjalne

Kapituła nagrody "Giganci Biznesu Polska Press" postanowiła przyznać również wyróżnienia specjalne. Otrzymali je: Poczta Polska, Pronar Sp. z o.o., a także Huta Stalowa Wola S.A.

Polecjaka Google News - Portal i.pl
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Grecy będą pracować 6 dni w tygodniu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: "Giganci Biznesu Polska Press" - nagrody wręczone. Oto najlepsze polskie firmy - Portal i.pl

Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna