GKS Katowice - Ślepsk Malow Suwałk. Suwalczanie znowu gorsi od drużyny z Katowic

Adam Muśko
Adam Muśko
Ślepsk Malow Suwałki przegrał 1:3 w Katowicach
Ślepsk Malow Suwałki przegrał 1:3 w Katowicach Miłosz Kozakiewicz
Po trzech wygranych z rzędu w gościach Ślepsk Malow Suwałki uległ 1:3 z GKS-owi Katowice.

W partii otwarcia Ślepsk Malow przegrywał 15:18. Do rywalizacji zespół przywrócił Bartłomiej Bołądź, który popisał się dwoma asami. Końcówka więc była grana na przewagi. Ostatecznie czwartą piłkę setową wykorzystał Jan Firlej, który posłał asa serwisowego. Gospodarze wygrali 28:26.

Niepowodzenie w pierwszym secie podziałało mobilizująco na suwalską drużynę. W drugiej partii goście szybko objęli kilkupunktowe prowadzenie. Dobrze funkcjonowało przyjęcie, atak, ale elementem, który robił różnicę był blok. Ślepsk Malow wygrywał 20:16 i co prawda gospodarze doprowadzili do stanu 22:23 to podopieczni Andrzeja Kowala nie dali sobie wydrzeć wygranej. Bohaterem końcówki był Bartłomiej Bołądź, który ostatnie punkty zdobył ładnym atakiem i pojedynczym blokiem (23:25).

Gdy wydawało się, że suwalczanie złapali rytm i dalej pójdzie łatwiej w trzecim secie pojawiły się problemy w przyjęciu. Gospodarze uzyskali trzy punkty przewagi (11:8, 14:11). Blok w ekipie Ślepska Malow ciągle funkcjonował dobrze i to głównie dzięki temu elementowi drużyna doprowadziła do remisu 14:14, a nawet wyszła na prowadzenie 15:14. Ale to było wszystko na co gospodarze pozwolili w tej partii. GKS wygrał do 21.

Czwarty set to znowu wyrównana walka. Żaden zespół nie miał większej przewagi niż trzy punkty. W końcówce Ślepsk Malow prowadził 22:20 i wtedy nastąpiła seria błędów. Między innymi Kevin Klinkenberg i Łukasz Rudzewicz zepsuli zagrywki, a na koniec Bołądzia zablokował Jakub Szymański i GKS wygrał do 23.

Tak więc katowicki zespół po raz drugi w sezonie wygrał ze Ślepskiem Malow. W Suwałkach było 0:3.

GKS Katowice - Ślepsk Malow Suwałki 3:1 (28:26, 23:25, 25:21, 23:25)