MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Gmina Ełk: Rusza przebudowa parku w Nowej Wsi Ełckiej. Cel jest prosty - upiększenie obszaru i zagospodarowanie przestrzeni

PZA
Rusza przebudowa parku w Nowej Wsi Ełckiej. Cel jest prosty - upiększenie obszaru i zagospodarowanie przestrzeni.
Rusza przebudowa parku w Nowej Wsi Ełckiej. Cel jest prosty - upiększenie obszaru i zagospodarowanie przestrzeni. Gmina Ełk
Do 10 sierpnia 2020 roku upiększony zostanie obszar u zbiegu ulic Małeckich i Kościuszki w Nowej Wsi Ełckiej, który zajmuje powierzchnię 5700 m2.

Stanie się tak dzięki realizacji projektu „Zagospodarowanie parku w Nowej Wsi Ełckiej” w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich” z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Wójt Gminy Ełk Tomasz Osewski realizację zadania powierzył wyłonionemu w przetargu wykonawcy. Włodarz gminy podpisał umowę z Małgorzatą Gałązką firmą Hortus – Architektura Zieleni i Środowisko.

Teren został już przekazany wykonawcy, który rozpoczął pierwsze prace przygotowawcze. Obszar posiada obecnie nawierzchnię żwirową, a także nawierzchnię z kostki brukowej pod wiatą przystankową oraz chodnik przecinający długość działki. Nie brakuje tu urządzeń tj. siłownia plenerowa, plac zabaw oraz elementy małej architektury. Na terenie nie brakuje również drzew i krzewów.

Nie żyje 5-letnia dziewczynka z Ełku, u której zdiagnozowano ciężką grypę

Białystok: Nie żyje 5-letnia dziewczynka z Ełku, u której zd...

– Sporo zieleni, która tam jest obecnie pozostanie na swoim miejscu, choć może będzie trzeba część drzew przyciąć pielęgnacyjnie – informuje Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk. – Na pewno pojawią się elementy zieleni niskiej w formie trawników, byliny i krzewy, czy też żywopłoty.

Zadanie obejmuje nie tylko nową zieleń. Zaprojektowano częściowe utwardzenia terenu (np. nawierzchnię do pisania kredą), elementy małej architektury (kosze na śmieci, ławki, hamak plenerowy, stół do gry w szachy, betonowy stół rekreacyjny, a także urządzenia zabawowe.

Nowa inwestycja w Ełku. Zatrudnienie w ciągu 2-3 lat może zn...

– Projekt przebudowy terenu przewiduje stworzenie dodatkowych stref rekreacyjnych, w tym dla osób starszych – dodaje Wójt Tomasz Osewski. – Plac zabaw ma zostać zaopatrzony w stolik piknikowy, a strefa dla osób starszych w dwa stoły do gry w szachy. Całość kosztować będzie prawie 580 tysięcy złotych.

od 7 lat
Wideo

Ukraina rozpocznie oficjalne rozmowy o przystąpieniu do UE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna