Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Gmina Ełk. U pierwszych odbiorców płynie już gaz ziemny

Patryk Zajkowski
Patryk Zajkowski
Polska Spółka Gazownictwa dostarczyła gaz ziemny do pierwszego odbiorcy w Siedliskach, co pozwoliło dołączyć Gminie Ełk do grona 61 gmin zgazyfikowanych na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.
Polska Spółka Gazownictwa dostarczyła gaz ziemny do pierwszego odbiorcy w Siedliskach, co pozwoliło dołączyć Gminie Ełk do grona 61 gmin zgazyfikowanych na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Gmina Ełk
Zgodnie z zapowiedziami. Polska Spółka Gazownictwa dostarczyła gaz ziemny do pierwszego odbiorcy w Siedliskach, co pozwoliło dołączyć Gminie Ełk do grona 61 gmin zgazyfikowanych na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Drugie tyle gmin wciąż czeka na gaz ziemny.

– Zapewniono mnie, że jeszcze w 2020 roku od wybudowanej sieci gazowej w Siedliskach będą projektowane kolejne przyłącza gazu, a gazownicy czekają na odesłanie podpisanych umów przyłączeniowych – informuje Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk.

Oddział Zakład Gazowniczy w Olsztynie przygotowuje zlecenie opracowania dokumentacji projektowej na dalszą rozbudowę sieci gazowej średniego ciśnienia w Gminie Ełk. Koncepcja blisko 7,5 km sieci gazowej zakłada rozbudowę z włączeniem w istniejącą sieć gazową średniego ciśnienia przy ul. Sikorskiego w Ełku przez osiedle Bajkowe z dalszą częściową rozbudową sieci gazowej w Siedliskach oraz spięciem z istniejącą siecią w Ełku w ul. 11 listopada. Wstępnie przewiduje się, że prace projektowe dla tego zakresu mogą potrwać 3 lata, a po tym dodatkowo należy przewidzieć rok na wybudowanie sieci gazowej.

– Przewiduje się dalsze kierunki rozbudowy sieci gazowej na terenie naszej gminy – dodaje Tomasz Osewski. – Sieć średniego ciśnienia po zachodniej części jeziora Ełckiego, obręb POHZ, a także od południowej jego części, czyli obręb Chruściele. Z dzisiejszego punktu widzenia perspektywa budowy sieci gazowej w tym terenie możliwa będzie za 4 lata. Rok później sieć gazowa powinna objąć również Barany.

W przypadku pojawienia się inwestorów poza wschodnią granicą miasta Ełk kolejnym kierunkiem rozbudowy sieci gazowej średniego ciśnienia w Gminie Ełk będą tereny inwestycyjne pomiędzy drogami krajowymi nr 16 i nr 65, przewidziane w miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego jako tereny zabudowy usług techniczno-produkcyjnych, w tym obiektów usługowych, produkcyjnych, składów i magazynów. Tu rozpoczęcie inwestycji możliwe będzie w przypadku pojawienia się odpowiednich odbiorców i zawarcia z nimi umów o przyłączenie.

OZG w Olsztynie w związku z rozbudową sieci gazowej wystąpił do Gminy Ełk o obniżenie opłat za posadowienie infrastruktury w passach drogowych.

– Z pewnością rozważymy tę prośbę – mówi Wójt Tomasz Osewski. – Myślę, że są spore szanse na sporą obniżkę opłat, bo przecież nam wszystkim zależy na rozwoju sieci gazowej i naszej pięknej gminy.

od 12 lat
Wideo

Protest w obronie Parku Śląskiego i drzew w Chorzowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna