MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Gmina Śniadowo. Nowe samochody gaśnicze w OSP Śniadowo i OSP Stare Konopki

OPRAC.:
Jakub Wróblewski
Jakub Wróblewski
Przekazanie dwóch wozów strażackich dla jednostek OSP z gminy Śniadowo.
Przekazanie dwóch wozów strażackich dla jednostek OSP z gminy Śniadowo. Gmina Śniadowo
W niedzielę 26 lutego 2023 roku odbyła się uroczystość przekazania samochodów gaśniczych dla jednostek OSP w Gminie Śniadowo. W ramach porozumienia pomiędzy Gminą Śniadowo a Komendą Miejską PSP w Łomży Ochotnicza Straż Pożarna otrzymała z jednostki z Łomży ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy marki Scania. W ramach wymiany sprzętu OSP w Śniadowie przekazała dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Starych Konopkach samochód marki Star.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w Kościele Parafialnym sprawowaną przez Ks. Tomasza Wilgę – Proboszcza Parafii pw. WNMP w Śniadowie. Oprawę mszy zapewnili strażacy ochotnicy uczestniczący w uroczystości ze sztandarami OSP Śniadowo i OSP Szczepankowo.

Oficjalna część przekazania samochodów odbyła się przed remizą strażacką. Wszystkich zgromadzonych przywitał gospodarz uroczystości wójt gminy Śniadowo – Rafał Pstrągowski.

Zawsze jesteście na pierwszej linii ognia, często zostawiając swoje codzienne obowiązki, obowiązki zawodowe, swoje rodziny i idziecie z pomocą potrzebującym. Jako samorząd gminny jesteśmy zobowiązani wyposażać Was w jak najlepszy sprzęt, tak abyście mogli w bezpiecznych warunkach służyć, ratować mienie, jak również życie i zdrowie ludzkie. Wasze postępowanie zasługuje na najwyższy szacunek i uznanie - mówił wójt.

Uczestniczący w uroczystościach Senator Marek Komorowski pełniący również funkcję Wiceprezesa Zarządu Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Województwa Podlaskiego przy udziale st. bryg. Sebastiana Zdanowicza – Komendanta Wojewódzkiego PSP w Białymstoku wręczył czek okolicznościowy w wys. 21.420 zł na zakup sprzętu i wyposażenia dla OSP w Śniadowie.

Gratulacje i podziękowania dla strażaków ochotników złożył również Wicemarszałek – Marek Olbryś, wręczając symboliczne prezenty dla jednostek, które otrzymały nowe samochody gaśnicze.

Do gratulacji przyłączyli się także uczestniczący w uroczystościach: Andrzej Koc – prezes zarządu wojewódzkiego OSP w Białymstoku, Lech Szabłowski – starosta łomżyński oraz Piotr Modzelewski – radny województwa podlaskiego.

Po zakończeniu oficjalnych uroczystości, na zaproszenie Wójta Gminy Śniadowo strażacy ochotnicy oraz zaproszeni goście spotkali się na wspólnym gorącym posiłku w Gminny Ośrodku Kultury w Śniadowie.

Zobacz też:Choroszcz. Tragiczny pożar po awanturze domowej. Nie żyją cztery osoby, w tym ojciec i troje dzieci (zdjęcia)

od 7 lat
Wideo

Znaleziono ślady ptasiej grypy w Teksasie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna